آموزش سئو و بهينه سازي سايت

بهينه سازي سايت- سئو سايت- سئو

آموزش سئو و بهينه سازي سايت

آموزش سئو و بهينه سازي سايت بهينه سازي سايت- سئو سايت- سئو

شيوه هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي | بخش دوم

شيوه هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي | بخش دوم

 

در بخش اول گفتار شيوه هاي محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي، به معرفي ۱۵ راهكار موثر اشاره كرديم كه مي تواند مخاطبان شما را در اين شبكه هاي جادويي، افزايش دهد. در گفتار امروز، به معرفي پرتال هاي ارائه دهنده خدمات افزايش لايك و فالو و هم چنين كتاب هاي مهمي كه در اين زمينه مي توان دسترسي داشت، اشاره مي كنيم. با ما در گزارش امروز همراه باشيد.

خريد لايك در اينستاگرام

سرويس وبلاگ پرتال پرداخت الكترونيك پيمنت ۲۴ در طول چند ماه گذشته به معرفي فرصت هاي تحصيلي و بورس و مهاجرت و دسترسي به كنفرانس هاي بين المللي اشاره شد و آخرين رويداد هاي اين عرصه همواره در طول هفته در اختيار طيف گسترده اي از مخاطبان پيمنت ۲۴ قرار مي گيرد.

دنيايي كه در آن به سر مي بريم، دنياي دهكده جهاني بوده و همه چيز بر مبناي فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) حركت مي كند. از نقاشي و موسيقي گرفته تا جامعه شناسي و خودرو سازي و حتي گردشگري، همه چيز به قول بيل گيتس، رهبر مايكروسافت، بر بال انديشه و بر بال دنياي صفر و يك ها به پيش مي رود.

بر خلاف قرن گذشته كه خيلي نيازي براي شهروندان كره زمين براي تعامل با دنياي فاوا وجود نداشت، در قرن بيست و يكم، بسياري از فعاليت ها در بستر دنياي ديجيتال شكل مي گيرد. حتي دولت ها، در قالب سايبر ديپلماسي (cyber diplomacy) و دولت الكترونيك (e-government)، خدمات گسترده خود را به شهروندان، در بستر فناوري اطلاعات نوين روز قرار مي دهند تا هزينه تمام شده خدمات را كاهش دهند.

شبكه هاي اجتماعي كه ظهور آن ها در نخستين روزهاي هزاره سوم ميلادي پر رنگ شده است،‌ اكنون زمينه آنلاين شدن يك پنجم از شهروندان كره زمين را فراهم كرده اند و اين بدان معناست كه بازار فوق العاده اي براي فعالان كسب و كار به خصوص بازاريابان، تبليغات ، ارائه دهندگان خدمات در عرصه هاي مختلف به وجود آمده است كه دسترسي به مخاطبان را در سراسر جهان، بسيار آسان تر از شيوه هاي سنتي قرن بيستم مي كند.

شبكه هاي اجتماعي، جادوي هزاره سوم و شايد يكي از عجايب دنياي كنوني باشد. شبكه هايي كه سبب شدند تا نسل ميلياردر هاي جوان را در دنيا شاهد باشيم و نام هايي را جلوتر از نام هاي سنتي ميلياردرهاي قرن بيستمي كه ثروتشان يا با ميراث گذشتگان يا از طريق كسب و كار هاي سنتي ايجاد شده بود، مشاهده كنيم.

واتس آپ، استارت آپي كه كارش تنها برقرراي تماس تلفني و متني بيش از ۴۵۰ ميليون كاربر اينترنت با يكديگر بود و براي راه اندازي آن مبلغ زيادي خرج نشده بود، ‌اكنون با ۱۹ ميليارد دلار، به زوكربرگ، رهبر غول شبكه هاي اجتماعي (فيس بوك) واگذار شد. مايكروسافت، غول نرم افزار و پدر دنياي فاوا، چند سال پيش، اسكايپ سوئدي ها را با رقم ۷.۸ ميليارد دلار شكار كرد.

همه اين ها نشان مي دهد كه هزاره سوم با انقلاب استارت آپ ها كار خود را آغاز كرد و دنياي شتاب دهنده (accelerator)، استارت آپ (start-up)، فريلنسر ها(freelancer)، سرمايه پذير ها (crowd funding) ، فضاي كارآفريني ديجيتالي (digital entrepreneurship) را به سمت افق هاي جالب و جديدي سوق مي دهند كه ماحصل آن، آنلاين شدن بيش تر مخاطبان و كسب و كار ميلياردي به شمار مي رود.

در اين فضا، همه به دنبال بهتر ديده شدن و بيش تر ديده شدن هستند. دنياي اينستاگرام از سال ۲۰۱۲ ميلادي سبب ظهور پديده اي به نام سلبريتي هاي الكي (fake celebrities) شد. يعني كساني كه به مدد و همت شبكه هاي اجتماعي و لايك و فالو عده اي از كاربران (حتي ميليون ها نفر)، با وجود آن كه از هنر و توانمندي و شهرت خاصي برخوردار نبودند، به قولي ره صد ساله را چند هفته اي طي كردند.

هم در ايران و هم در نقاط مختلف دنيا، ما شاهد سلبريتي هاي fake بسياري هستيم.معروف شدن در عصر امروز، گر چه سخت است، اما به نسبت هزاره دوم، بسيار آسان تر است. كانالي كه مادر جاستين بيبر در اوايل هزاره سوم ميلادي در يوتيوب باز كرد و آواز هايش را به اشتراك مي گذاشت، زمينه شهرت اين خواننده جوان پاپ كانادايي را فراهم كرد.

اكنون اينستاگرام محبوب، بيش از ۱۰۰ صفحه دارد كه صاحبان آن ها، ‌بيش از ۷۰ ميليون فالوور در اختيار دارند. يعني اين صفحات، مخاطبان به اندازه جمعيت ده ها كشور را در خود جاي داده و يك رسانه فوق العاده براي تبليغ و اطلاع رساني و بازاريابي به شمار مي روند.

به همين خاطر است كه كيم كارداشيان،  كريس رونالدو، ليونل مسي و زلاتان ابراهيموويچ سوئدي، اينستاگرام هاي ميليون مخاطبي را به رسانه هاي فعال براي تبليغات گسترده برندهاي مختلف غربي تبديل كرده و حتي از اين شبكه اجتماعي رايگان نيز درآمدهاي ميليوني دارند.

اين فقط سلبريتي هاي ورزش و موسيقي و سينما نيستند كه از اين راه، امرار معاش مي كنند. بلكه كانال هايي توسط اشخاص  حقيقي حتي در همين كشور خودمان در دسترس است كه درآمد روزانه آن ها رقم هاي عجيبي را گزارش مي دهد.

به هر حال براي معروفيت در شبكه هاي اجتماعي، علاوه بر راهكارهاي ۱۵ گانه قبلي، پرتال هايي هم هستند كه در اين گزارش به آن اشاره مي كنيم. با ما همراه باشيد.

كتاب هاي معروف افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي

در دنياي اينترنت، هر اندازه كه شما از طريق سايت هاي خبري و اطلاع رساني و تحليلي، درباره مقولات مختلف، داده بدست آوريد، به اندازه كتاب و مقالات تخصصي، ارزشمند نيست. كتاب، ماحصل بررسي صدها منبع مكتوب و قابل استناد است و يافته هايي كه كتاب در اختيار مخاطبان قرار مي دهد، قابل قياس با اطلاعات عمومي سايت هاي اينترنت و حتي دنياي ويكي ها نيست.

بسيار اتفاق افتاده است كه مطلبي را در ويكي پديا جست و جو كرديد و دست آخر مشاهده كرديد كه رفرنس داده شده، يا صحيح نبوده (مثلا به وبلاگ لينك شده) يا به پروفايل شخصي فردي كه الان در دسترس نيست. بنابراين، روي آوردن به كتاب در عصر ديجيتال، الزامي مهم است كه بايد در نظر داشت. فقط اكنون،‌ دنياي ديجيتال، نسخه هاي ديجيتالي كتاب ها را راحت تر در اختيار شما مي گذارد كه راحت تر و سريع تر كتاب بخوانيد.

از جمله كتاب هاي خوب براي افزايش محبوبيت شبكه هاي اجتماعي را در زير مشاهده مي كنيد.

كتاب هاي معروف افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي

(كتاب هاي معروف افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي)

كتاب likeable social media يكي از بهترين كتاب ها و پر استقبال ترين ها در سرزمين اينترنت (آمريكا) بوده و به شما ياد مي دهد كه براي افزايش مخاطب و محبوبيت پروفايل در شبكه هاي اجتماعي اينستاگرام،‌ توييتر، پينترست، فيس بوك، لينكدين و ديگران، چه راهكار هايي به طور عمومي و تخصصي، موثر خواهد بود.

نيويورك تايمز و نشريه يو اس آ تودي، اين كتاب را به عنوان كتاب هاي موفق معرفي كرده اند و به نظر مي رسد ، ويرايش دوم كتاب بتواند نظر خوانندگان را به خود جلب كند و ۴ ستاره از ۵ ستاره اي كه خوانندگان آمازون به اين كتاب داده اند، تا حدودي چنين تصوري را ايجاد مي كند.

كتاب like follow share، كه توسط suse barnes در حوزه بازاريابي ديجيتالي (social media marketing) تاليف و منتشر شده است نيز در زمينه محبوبيت سازي پروفايل، مطالب مهمي را ارائه مي كند. اين كتاب مي كوشد تا راه هاي حداكثر سازي پتانسيل آنلاين كاربران را معرفي كرده و راهكارهاي عملي نيل به اين موضوع را در اختيار مخاطبان جوان كه اكثرا فعالان شبكه هاي اجتماعي هستند، قرار دهد.

براي كساني كه فعال شبكه تخصصي لينكدين هستند نيز اين كتاب معرفي مي شود كه در سال ۲۰۱۵ ميلادي مانند ۲ كتاب فوق نوشته شده و تلاش مي كند تا شيوه هاي معروفيت در اين شبكه متخصصان دنيا را كه ۲۰۰ ميليون كاربر دارد، آموزش دهد.

اين كتاب ها يا هر كتاب ديگر را مي توانيد از طريق خدمات Payment24 از سايت آمازون سفارش دهيد. با توجه به عدم ارسال مستقيم كتاب به ايران، مي  توانيد به نشاني دوستان و آشنايان در خارج از كشور ارسال كرده و از آن ها بخواهيد با پست براي شما به ايران ارسال كنند. يا در سفرهاي خارج از كشور، دستور خريد را صادر و دريافت كنيد.

سايت هاي خوب براي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي 

سايت هاي زيادي در وب به دنبال ارائه راهكارهايي براي افزايش مخاطبان پروفايل هاي اينترنت در شبكه هاي اجتماعي هستند و نمونه اش را در دنياي جامعه اطلاعاتي ايران نيز مشاهده مي كنيد كه بعضا اپ ها و پرتال هايي براي افزايش شمار لايك و فالو پروفايل مخاطبان،‌طراحي و راه اندازي شده و مخاطبان زيادي هم به سمت خود جذب كردند.

در ۵ سال اخير، تب محبوب كردن پروفايل در ميان ۱ ميليارد كاربر شبكه هاي اجتماعي به شدت افزايش يافته است و به واسطه تاثيرات زياد محبوبيت پروفايل ها در عرصه كسب و كار و اطلاع رساني و مسائل ديگر، صاحبان صفحات چه اشخاص حقيقي چه اشخاص حقوقي، تلاش مي كنند تا اصطلاحا popularity (محبوبيت) صفحه خود را حداكثر كنند.

حداكثر سازي محبوبيت پروفايل ها در شبكه هاي اجتماعي، گر چه مقوله اي علمي و مبتني بر مولفه هاي متعدد روانشناسي، تبليغات و بازاريابي و توليد محتوا است، اما نرم افزارهايي هستند كه خدماتي در اين عرصه به مخاطبان ارائه مي كنند. بخشي از اين نرم افزار ها را در ادامه معرفي ميكنيم.

اما قبل از ورود به بحث بايد توجه كنيد كه خريد خدمات از سايت هاي ارائه دهنده محصولات افزايش سازي شمار مخاطبان پروفايل هاي شبكه هاي اجتماعي، نيازمند پرداخت هزينه ها از طريق كارت هاي اعتباري بين المللي يا پرتال هايي مانند پي پال و وب ماني بوده كه همه اين امكانات از طريق خدمات Payment24 در دسترس علاقمندان است.

سايت 21likes.com

يكي از پرتال هاي فعال در زمينه فروش لايك و مخاطب در شبكه هاي اجتماعي است. با يك اكانت skype مي توان در اين سايت ثبت نام كرد و از خدماتش در زمينه پنل هايي براي افزايش مخاطب استفاده نمود. روش كاري اين پرتال شبيه socialpanel24.com است و اتفاقا طراحي سايت و بارگذاري آن نيز شباهت هاي بسياري به هم دارد. درگاه followerin.com نيز همچون اين دو پرتال، به ارائه خدمات لايك و فالوو در شبكه هاي اجتماعي مي پردازد.

سايت bluehost.com، پشتيباني ميزباني و خدماتي سوشال پنل ۲۴ دات كام را بر عهده دارد و از طريق اين پرتال،‌ ميتوان خدمات زير را در اختيار داشت.

Buy Twitter Followers, Buy Vine Followers, Buy Google Plus Followers, Buy SoundCloud Views, Buy Soundcloud Download, Buy Youtube Views etc at cheap price with Life time Customer Support

توييتر، گوگل پلاس، ساند كلاد (پرتال دانلود موسيقي)، يوتيوب و فيس بوك و اينستاگرام، از جمله پرتال هايي است كه اين دو سايت براي افزايش مخاطب و مشاهده كننده محتوايي كه در آن ها توليد مي كنيد، روش هاي خلاقي را دردستور كار داشته و معرفي مي كنند.

ساند كلاد

(ساند كلاد، شبكه اجتماعي موسيقي و پاتوق عاشقان موزيك در اينترنت است كه توسط پيمنت ۲۴ مي توانيد خدمات متنوعش را دريافت كنيد.داشتن كانال در آن نيز ارزش آفرين است.)

گفتني است، سايت پيكر (peakerr.com) كه خدماتش را از طريق وب ماني ارائه مي كند، از طريق پيمنت ۲۴ مي توانيد درخواست سفارش خدمات افزايش فالوور براي محبوبيت پروفايل خود در شبكه هاي اجتماعي بدهيد.

انبوه و ارزان!

سايت بالك اند چيپ دات كام، يكي از درگاه هاي ارائه خدمات بازاريابي ديجيتالي به شمار مي رود كه به نسبت خدماتي مي دهد، قيمت هاي رقابتي دارد. اين سايت را در نشاني bulkandcheap.com مشاهده كنيد.

خريد فالوور

همان طور كه در جدول بالا مشاهده مي كنيد، اين شركت به ازاي هر ۱۰۰۰ عدد view كانال شما در يوتيوب، ۱ دلار دريافت مي كند. طبق ادعاي اين سايت، مخاطبان ‌همه واقعي بوده و fake نيستند. مخاطبان real، روش هايي براي شناسايي دارد كه در آينده به آن اشاره مي كنيم.

براي پرتال معروف موسيقي soundclouds.com كه يكي از رقباي Spotify.com به شمار مي رود، اين سايت به ازاي هر ۱۰۰۰ مرتبه اجراي فايل هاي موسيقي شما، ۲۰ سنت دريافت مي كند. استفاده از خدمات اين پرتال به واسطه تجربه بالا و مشتريان گسترده اش، مي تواند رونق كسب و كار و افزايش محبوبيت شما را در شبكه هاي اجتماعي به دنبال داشته باشد.

نكته مهم آن است كه خدمات تراكنش مالي با اين سايت از طريق PAYPAL امكان پذير بوده و شركت Payment24 مي تواند هم در ارائه خدمات پي پال و صدور كارت هاي اعتباري نيز براي خريد محصولات و خدمات اين شركت همكاري كند.

خريد فالوور هاي اينستاگرام

براي خريد فالورهاي اينستاگرام، سايت هاي بسياري است كه اين مورد، يكي از آن ها است. اين پرتال به صورت تخصصي بر روي افزايش محبوبيت پروفايل هايي كه در شبكه اينستاگرام بارگذاري شده اند فعاليت دارد و مي كوشد تا با پنل هاي متنوع، ‌خدماتي را براي افزايش محبوبيت پروفايل هاي شما به ارمغان آورد.

خريد فالوور در اينستاگرام

بر اساس جدول بالا كه خدماتش از طريق پيمنت ۲۴ قابل خريد است، به ازاي هر ۱ هزار فالوور بين المللي، قريب به ۸ دلار معادل ۲۷ هزار تومان بايد پرداخت كرد. اين سايت در كليد واژه مهم “buy follower” در گوگل در ميان ميليون ها نتيجه جست و جو، رتبه نخست را در اختيار دارد. جدول بالا براي دريافت خدمات فالوور در اينستاگرام است.

افزايش لايك در اينستاگرام

همان طور كه در جدول بالا مشاهده مي كنيد، به ازاي هر ۱۰۰۰ لايك در اينستاگرام، حدود ۷ دلار دريافت مي شود. در صورتي كه بر روي گزينه BUY NOW‌ كليك كنيد، متدهاي پرداخت نمايش داده مي شود. خدمات پرداختي فوق با سفارش خدمات كارتي و ديجيتالي پيمنت ۲۴ در اختيار شما خواهد بود.

سايت buylikes.net

از جمله ديگر درگاه هايي كه به فروش لايك براي افزايش محبوبيت پروفايل ها در شبكه هاي اجتماعي فعال است، سايت buylikes.net بوده كه مي كوشد براي پست هايي كه بين ۲۴ تا ۷۲ ساعت توسط مشتريان در اينستاگرام منتشر و به اشتراك گذاشته مي شود، لايك جمع كرده و محبوبيت آن ها را افزايش دهد.

طبق اعلام اينستاگرام، پست هايي كه ظرف مدت مذكور، مخاطب زيادي پيدا كنند، در سيستم جست و جوي اينستاگرام در رتبه هاي بالايي به نمايش در آمده و اين مقوله، زمينه محبوبيت صاحب پروفايل و تصاوير او را به دنبال دارد.

سيستم فروش انبوده لايك (Bulk Likes) موردي است كه توسط اين پرتال دنبال مي شود و براي كسب اطلاعات بيشتر به اين قسمت مراجعه كنيد.

خريد لايك و فالوور

قيمت هايي كه اين مجموعه معرفي مي كند همان طور كه در بالا ارائه شده كمي گران تر است. اما به هر حال، هر مجموعه اي كه براي popularity and credibilityاكانت شما در اينستاگرام فعاليت دارد، روش خاص خود را دارد.

توصيه هاي مهم

۱- مواردي كه در بالا ارائه شد، نمونه اي از هزاران درگاهي است كه خدمات خريد و فروش like/follow/view را براي كانال ها و صفحات حقيقي و حقوقي در شبكه هاي اجتماعي به ارمغان مي آورند.

۲- صحت اطلاعات ارائه شده در اين سايت ها و كليه پرتال هايي كه خدمات افزايش محبوبيت را در اختيار مخاطبان و مشتريان خود قرار مي دهند مي بايست قبل از خريد خدمات، ارزيابي و بررسي گردد.

۳- پيمنت ۲۴ آمادگي دارد به محض دريافت سفارش درخواست خريد خدمات از اين پرتال هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي، در صورت امكان خدمات پرداخت را انجام دهد.

۴- راهكارهاي ۱۵ گانه اي كه در گفتار قبلي ارائه شد را پيش از درخواست خدمات خريد لايك و فالو از اين مجموعه ها، در نظر داشته باشيد.

۵- استفاده از خلاقيت ديجيتالي در توليد محتوا و ارزيابي دقيق جامعه مخاطبان و استفاده از روش هاي غير مستقيم جذب مخاطب مي تواند بدون نياز به هزينه هاي اضافي، ماهانه هزاران لايك و مخاطب واقعي را به سمت پروفايل شما هدايت كند.

۶- اينستاگرام،‌ توييتر و فيس بوك، در ايران محبوبيت زيادي دارد. اما فعاليت هاي سياه و رفتارهاي مغاير با حريم خصوصي و شئونات در محتوا گذاري سبب مي شود تا در صورتي كه كاربر يا كاربراني نسبت به report يا block اقدام كنند، محبوبيت صفحه شما كاهش پيدا كرده و در برخي موارد، پليس سايبر هم صفحات متخلف را تحت رصد شبانه روزي خود قرار مي دهد.

۷- بهترين راهكار براي افزايش محبوبيت پروفايل در شبكه هاي اجتماعي، برنامه ريزي براي انتشار محتواهاي كاربردي و جالب با اصول seo و تصويرگري حرفه اي است كه مي تواند در بلند مدت، ‌مخاطبان بسياري را روانه پروفايل شما كند.

۸- روش هاي بسياري براي بررسي پروفايل هاي واقعي با fake‌ وجود دارد. پروفايلي كه مثلا فقط ۱۰ عكس منتشر كرده و ۲۰ هزار فالوور دارد و متعلق به شخص حقيقي يا حقوقي معروفي نيست و ۲۰ هزار نفر هم فالو كرده است، اين اكانت اعتباري ندارد. در استفاده از خدمات شركت هاي ارائه لايك و فالو، حتما به bio‌ و اطلاعات پروفايل توجه كنيد.

۹- مراقبت كلاهبرداري هاي اينترنتي مجرمان سايبر در زمينه خريد like و follow باشيد و در صورت مشاهده آگهي هاي گمراه كننده، مراتب را به پليس سايبر اطلاع دهيد. مقالاتي درباره كلاهبرداري در شبكه هاي اجتماعي را مطالعه كنيد.

هم چنان مطالعه كتاب ها و ويدئو هايي كه در اينترنت به شما براي افزايش محبوبيت و اعتبار پروفايل شما مطالب كاربردي و حرفه اي و آموزنده ارائه مي كنند، توصيه مي شود. به كارگيري اين روش هاي خلاقانه مي تواند سواد رسانه اي شما را در فضاي شبكه هاي اجتماعي افزايش داده و شما را به سمت و سوي يك پروفايل معتبر پر مخاطب كه مطالبش در سايت هاي ديگر هم به اشتراك گذاشته مي شود، سوق دهد.

توجه داشته باشيد كه پروفايلي كه تاثير گذاري محتوا و مطالبي كه منتشر مي كند در رسانه هاي ديگر بيش تر باشد، ‌از پروفايلي كه مخاطب بسياري دارد اما هيچ محتوايي از آن در جايي ديگر به اشتراك گذاشته نمي شود و هشتگ كاربران بر روي آن قرار نمي گيرد،‌ برتر است. به اين مقولات ساده توجه كنيد.

دنياي تحصيل، بورس، مهاجرت و شركت در آزمون ها و كنفرانس هاي بين المللي را هر روز در سرويس وبلاگ پرتال پيمنت ۲۴ دنبال كنيد. 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي، افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي، شيوه هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۵:۳۱ | نویسنده : جاويد | نظرات (1)

شيوه هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي | بخش اول

سرويس وبلاگ پرتال پرداخت الكترونيك پيمنت ۲۴ در راستاي سلسله مطالب معرفي راهكارهاي عملي فعاليت در عرصه وب به مخاطبان خود، امروز به معرفي شيوه هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي مي پردازد. با ما در قسمت اول همراه باشيد.

افزايش لايك و فالوور

سرويس وبلاگ پيمنت ۲۴ همان طور كه در چند ماه اخير شاهد بوديد به ارائه محتواهاي متنوعي در زمينه فرصت هاي تحصيلي، بورس، مهاجرت، شركت در كنفرانس هاي بين المللي و خدمات پرداخت مجازي و گردشگري اينترنتي پرداخته و تلاش كرده تا با ارائه راهنماهاي آموزشي، مخاطبان را با شيوه هاي كاربردي كردن خدماتش در فضاي وب آشنا كند.

در گزارش امروز، نگاهي داريم به شيوه هاي ارتقاي محبوبيت پروفايل و فعاليت هاي خود در شبكه هاي اجتماعي. با ما در گزارش امروز همراه باشيد.

شبكه هاي اجتماعي

انقلاب دات كام ها در دهه نود ميلادي سبب شد تا آخرين دهه قرن بيستم، با ظهور پديده هايي در كسب و كار مواجه شود كه تاريخ كسب و كار نه در قرن بيستم و نه در دوران ديگر، چنين دستاوردهاي شگرف و ژرفي را شاهد نبوده است.

گوگل، غول جست و جوي اينترنت، از گاراژي كرايه اي در امريكا، تبديل به ميراث بزرگ هزاره دوم شد و اكنون در فهرست برترين برند هاي كسب و كار جهان قرار دارد. همين وضعيت براي آمازون و رهبرش جف بزوس كه اين روزها، به دنبال فعاليت هاي فضايي با Blue Origin است پيش آمد و بزرگ ترين كتاب فروشي تاريخ را راه اندازي نمود.

دنياي دات كام ها سبب شد تا براي نخستين بار، با نسل ميلياردرهاي كم سن و سالي در اوايل قرن بيست و يكم مواجه شويم كه به قول بيل گيتس، بنيانگذار مايكروسافت (غول نرم افزار جهان)، جز دانش، سرمايه ديگري نداشتند. اين حرف را گيتس در كتاب كسب و كار بر بال انديشه ارائه كرد كه با استقبال جهاني مواجه شد.

بنابراين، استارت آپ هايي كه در دهه نود ميلادي شكل گرفت مانند ياهو، آمازون، آلتاويستا و ebay.com، توانستند پس از ربع قرن، ميليون ها نفر را به طور غير مستقيم و هزاران نفر را به طور مستقيم مشغول به كار كنند. در فعاليت هاي دنياي فناوري اطلاعات و ارتباطات. پديده هاي زيادي ظهور پيدا كرد كه برخي با افول رو برو شدند و از گردونه خارج شدند.

مثل دنياي وبلاگ نويسي و BBS كاران كه با رسانه هاي قرن بيست و يكمي، توانايي ان ها كاهش پيدا كرد و رو به افول گذاشتند. اكنون، شبكه هاي اجتماعي (social networking) از جمله معتبر ترين و مهم ترين فعاليت هايي است كه ۳.۵ ميليارد كاربر اينترنت در صدها كشور دنيا در دستور كار داشته و بخشي از سبك زندگي ديجيتالي (digital lifestyle) انان را تشكيل مي دهد.

فيس بوك، غول شبكه هاي اجتماعي اينترنت از دانشگاه هاروارد آمريكا متولد شد و توانست كم تر از ۵ سال، ده ها ميليون كاربر به سمت خود جذب كند و اكنون كه ۱۶ سال از هزاره سوم ميلادي مي گذرد، بيش از ۱ ميليارد مشتري پر و پا قرص دارد.

فيس بوك، پديده اينترنت در قرن بيست و يكم بود و همان طور كه براي خيلي ها، زندگي بدون گوگل معني ندارد. براي خيلي ها هم بدون فيس بوك معني و مفهوم زيادي ندارد. فيس بوك، گر چه به قول جوليان آسانژ، رهبر ويكي ليكس، يكي از منفوذ ترين ابزار هاي جاسوسي در اختيار CIA قرار دارد. اما موفقيت هاي بسياري كسب كرد به گونه اي رهبر جوانش را به فهرست باشگاه هاي ميلياردرهاي فوربس اضافه كرد.

فيس بوك در زمينه هاي ديگر شبكه هاي اجتماعي مانند پيام رسان هاي موبايلي و هم چنين شبكه هاي اجتماعي عكس محور هم فعاليت زيادي كرد و در قالب سياست كسب و ادغام (merger & acquiring)، به شكار هاي گسترده خارق العاده اي روي آورد.

فيس بوك

اين شركت توانست در سال ۲۰۱۲ ميلادي. اينستاگرام، شبكه محبوب سلفي باز ها را با قيمت ۱ ميليارد دلار به چنگ آورد. پس از ان نيز با قيمت ۱۹ ميليارد دلار، نرم افزار پر مخاطب ۴۵۰ ميليون نفري واتس آپ را تصاحب كرد و اكنون دو نرم افزار بزرگ پر مخاطب جهان، در فهرست شركت هاي فيس بوك قرار دارد.

به هر حال، شبكه هاي اجتماعي، پديده نسل امروز هستند و كسب و كار هاي فراواني ، موفقيت خود را مديون اين نوع شبكه ها هستند. همه به دنبال كسب فالو و لايك و محبوبيت بيش تر هستند. براي محبوبيت در اين شبكه ها چه كنيم.

در بخش اول، با موضوعات تئوريك اين حوزه آشنا مي شويم.

استفاده از سايت هاي ارائه لايك در شبكه هاي اجتماعي

براي محبوب شدن در هر نوع شبكه اجتماعي كه پروفايل داريد و به فعاليت مي پردازيد، تعاد لايك هايي كه بر روي مطالب شما گذاشته مي شود، اهميت بسزايي دارد. برخي از مطالبي كه در پروفايل خود به اشتراك مي گذاريد به هر دليلي، توسط فالور ها و دوستان شما، لايك نمي شود. اما خيلي ها علاقمند هستند تا اين محتوا را مشاهده كنند و ۱۰۰ برابر آن چه مستحق آن است، لايك كنند.

برخي از سايت هاي ايراني و خارجي هستند كه امكان لايك گذاري واقعي بر مطالب شما را به صوت تضميني فراهم مي كنند كه سايت socialpanel24.com و 21likes.com از ان جمله است.

افزايش لايك

(تصوير ايندكس سايت Peakerr.com ارائه خدمات لايك كه توسط وب ماني تاييد شد)

نكته اي كه بايد در اين جا به آن اشاره كنيم آن است كه اين سايت ها از جمله دو درگاه بالا، از طريق خدمات پرداخت مجازي پيمنت ۲۴، آماده سفارش گيري بوده و اگر شما خواهان كسب مخاطب بين المللي براي پروفايل خود در فيس بوك، توييتر، اينستاگرام و شبكه هاي ديگر هستيد، خدمات پيمنت ۲۴ آماده همكاري با شما در استفاده از سايت هاي لايك پذير است.

استفاده از سايت هاي ارائه فالوور در شبكه هاي اجتماعي

بايد قبول كنيد كه follower ها، يكي از بستر هاي تضمين كننده محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي به شمار مي روند. هر چقدر فالوور بيش تر داشته باشيد، محبوبيت شما در شبكه هاي اجتماعي داخلي و بين المللي افزايش پيدا مي كند.البته اين بدان معنا نيست كه اگر مثلا ميليون ها فالور پيدا كرديد،‌تعداد لايك هايي كه به محتواي شما مي خورد نيز برابر با تعداد فالوور ها خواهد بود. 

 اگر عاشق كسب فالور هستيد، و فالور غير fake‌ دوست داريد، پيشنهاد مي كنيم از سايت هاي بين المللي مانند follwoerin.com استفاده كنيد كه در آينده بيش تر در اين باره صحبت خواهيم كرد.بنابراين، كسب فالور بيش تر و نگهداري آن ها به روش هاي حرفه اي، عاملي براي محبوبيت پروفايل شما در دراز مدت خواهد شد. اگر كسي شما را فالو كرد و فكر كرديد كه فالو كردن شما، ‌تاثير منفي براي حريم خصوصي شما و ديگر دوستانتان ندارد، نياز به  unfollow‌نيست مگر اين كه متوجه شويد كه هدف فالو شدن شما،‌افزايش فالور هاي طراف مقابل بوده است.

استفاده از سايت هاي ارائه كامنت در شبكه هاي اجتماعي

برخي از پرتال ها از طريق شبكه ها و گروه هايي از كاربران كه در اختيار دارند. به ارائه توليد محتوا در قالب كامنت گذار مرتبط با پست هاي شما مبادرت مي ورزند. البته اين قضيه بنا به موضوع و زبان پست گذاري، ‌متفاوت است و ريسك هاي خاص خود را دارد.

وقتي كاربران بر روي يك پست، كامنت بگذارند، معمولا ديگر مخاطبان يا دوستانشان از اين عمل آگاه شده و اين موضوع، فرصت خوب براي بيش تر ديده شدن عكس يا محتواي ديجيتالي شما در شبكه هاي اجتماعي خواهد بود. البته شما نيز مي توانيد با كامنت گذاشتن در گروه ها و كانال هاي عمومي به خصوص براي سلبريتي ها (نه پست هاي تبليغاتي كه احتمالا report شدن يا block شدن دارند)، زمينه بيش تر ديده شده پروفايل خود را فراهم كنيد.

كامنت گذاري زير پست هاي دوستان و آشنايان، مخاطبان بالقوه خوبي را به سمت پروفايل شما در كوتاه مدت و بلند مدت هدايت خواهد كرد.

 Share كردن مطالب در شبكه هاي اجتماعي

وقتي شما، ‌مطالب خوب ديگران را در صفحه خود به اشتراك مي گذاريد، شانس بيش تر ديده شده مطالب آن ها را روي پروفايل خود قرار مي دهيد و مي توانيد در مقابل از ديگر كاربران بخواهيد كه پست هاي خوب و عمومي پروفايل شما را نيز  share‌كنند. اين رفتار مشاركتي، زمينه محبوبيت و بيش تر ديدن شدن مطالب شما را به دنبال خواهد داشت.

همان طور كه از صفحه مجله هنري ژوان و بچه شيعه باس ياد گرفتيم، استفاده از تصاويري مفهومي و طنز و هنري، مي تواند اثر گذاري بالايي در شبكه هاي اجتماعي در قالب محتواي مصور به همراه داشته باشد كه ما حصل آن، مخاطب بيش تر خواهد بود

افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي

(تصوير پست اينستاگرامي مجله هنري ژوان كه با تصوير سازي، بيش از ۱ ميليون فالوور دارد)

وقتي ديگران مطالب شما را به اشتراك بگذارند، مخاطبان شما افزايش پيدا مي كند. پس چه بهتر كه از مطالبي استفاده كنيد كه به نوعي، امضا. برند، لوگو، نشان و علامتي از شما زير آن باشد تا وقتي در شبكه هاي ديگر هم مي رود، برند شما را به همراه داشته و زمينه مخاطب پذيري پروفايل شما را فراهم كند.

ده ها هزار نفري كه ظرف يك سال اخير نسبت به share‌ كردن مطالب جالب و خلاقانه اين دو صفحه پرداخته اند، محبوبيت رايگاني را براي اين دو صفحه به همراه داشته كه زمينه را براي جذب مخاطب و رونق كسب و كار اين دو صفحه فراهم كردند. پس به جادوي خلاقيت و نوآوري مبتني بر تصوير سازي براي به اشتراك گذاردن مطالب توسط ديگران و ارتقاي محبوبيت توجه كنيد.

راه اندازي كانال در شبكه هاي اجتماعي ويدئويي

خيلي ها فراموش مي كنند كه شبكه هاي اجتماعي ويدئويي، مخاطبان ميليوني دارند. از آپارات گرفته تا يوتيوب. راه اندازي كانال در شبكه هاي اجتماعي ويدئويي كار سختي نيست و كمي فقط حوصله نياز دارد براي آپلودينگ فايل هاي ويدئويي كه مورد علاقه شما است و با موبايل در طول روز مي گيريد و بر اساس قوانين اين شبكه ها به اشتراك مي گذاريد. فراموش نكنيد كه جاستين بيبر خواننده كانادايي دنياي پاپ، بخشي قابل ملاحظه اي از معروفيت خود را مديون يوتيوب است.

راه اندازي كانال در شبكه هاي اجتماعي ويدئويي سبب مي شود:

 • تصاوير ويدئويي موبايلي شما از زندگي روزانه و خيابان گردي و ايرانگردي، ‌براي خيلي ها جالب باشد.
 • ويدئو هاي شما در شبكه هاي اجتماعي در صورتي كه محتواي خوبي داشته باشد به اشتراك گذاشته شود.
 • ويدئوهاي خوب شما با كامنت همراه شود.
 • در صورت توليد ويدئو هاي حرفه اي در موضوعات متنوع، با تقاضاي همكاري موسسات و انجمن ها و شركت هاي مختلف مواجه شويد.

اقدام به Re-Twitt كردن مطالب ديگران

اگر در توييتر اكانتي نداريد، سعي كنيد به اين كار مبادرت كرده و برخي از مطالب خوب و جالب را به زبان انگليسي در صفحه خود به اشتراك بگذاريد. هم چنين نسبت به Re-Twitt ‌كردن مطالب ديگران اقدام كنيد كه اين كار، سبب معروفيت پروفايل شما و بيشتر ديده شدن آن ها در گوگل به واسطه SEO مي شود. ري تويت كردن و فعاليت در توييتر، سبب پيدا كردن مخاطباني مي شود كه در گوگل و اينستاگرام و فيس بوك به سمت شما نمي آيند.

راه اندازي كانال/گروه عمومي يا خصوصي در شبكه هاي اجتماعي چند رسانه اي

اگر در زمينه يا حرفه خاصي مشغول به فعاليت هستيد، راه اندازي كانال خصوصي يا عمومي،‌تاثير زيادي در شهرت شما خواهد داشت. معمولا كاربران به كساني كه ادمين كانال مختلف به خصوص كانال هاي پر بيننده هستند، اعتماد بيش تري داشته و از مطالب آن ها استفاده مي كنند. براي توسعه كسب و كار خود نيز، كانال سازي و گروه سازي در شبكه هاي اجتماعي توصيه مي شود.

راه اندازي كانال عمومي در پيام رسان هاي موبايلي

پيان رسان هاي موبايلي. نقش زيادي در محبوبيت شما خواهند داشت، اگر و تنها اگر، محتوايي به اشتراك بگذاريد كه هم كاربردي باشد و هم جذاب. مثل كانال هاي معرفي ترفند ها، نكته هاي جالب زندگي روزمره و امثالهم. مطالبي كه در شبكه هاي پيام رسان موبايلي به اشتراك گذاشته مي شود،‌مي تواند به شدت سبب معروفيت شما در شبكه هاي اجتماعي شود كه نه هزينه اي دارد،‌ و نه نياز به كار خاصي براي ارتقاي معروفيت دارد.

كافي است با خلاقيت ديجيتالي و صبوري، مطالبي را توليد كنيد كه مخاطبان را جذب كرده و آن ها را براي به اشتراك گذاشتنش، ترغيب و تشويق كند.

محتواي هدفمند

محتواي هدفمند براي ارتقاي محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي. نقش برگ برنده را ايفا مي كند. اگر بتوانيد در پست گذاري متني و تصويري و ويدئويي، محتوايي توليد كنيد كه در كوتاه مدت و بلند مدت. به دنبال تاثيرگذاري بر روي مخاطب به صورت غير مستقيم باشد و نظرات ان ها را به صورت غير مستقيم جلب كند، مي توان انتظار داشت كه در ميان مدت، مخاطبان شما افزايش  يابد.

محتواي هدفمند يعني:

 • حرف جالب داشته باشد.
 • تكراري نباشد.
 • زننده نباشد.
 • احتمال به اشتراك گذاشتنش توسط ديگران كاربران را افزايش دهد.
 • هدف شما از انتشار اين مطلب، براي خوتان و ديگران تا حدودي مشخص باشد.
 • دوستانه و داراي پيام هاي جالب باشد.
 • اگر تبليغاتي است، منطبق بر ماموريت هاي اطلاع رساني كالا و خدمات شما باشد.

به هر حال، ‌محتواي هدفمند‌موضوعي است كه در شبكه هاي اجتماعي اينستاگرام و فيس بوك، مي تواند مخاطبان زيادي را به سمت پروفايل شما جلب كند.

فعاليت متناوب و مداوم

اين كه ۱ هفته پستي از شما منتشر نشود و در طول ۱ روز ، ۲۰ پست بگذاريد، روش خوبي براي جذب مخاطبان نخواهد بود. حضور فعال، يعني مستمر و پيوسته و آهسته كه كاربران مختلف را در روند اطلاع رساني پست هاي شما همراه كند و اجازه بهتر ديده شدن محتوايتان را به آن ها نيز بدهد. پس براي معروفيت بيش تر، فعاليت متناوب را در دستور كار قرار دهيد و پروفايل خود را با پروفايل سلبريتي هاي ميليون فالووري مقايسه نكنيد.

فالو كردن ديگران

فالو كردن ديگران راهي براي بيش تر ديده شما است. اما فالو كردن هاي الكي، شايد زمينه ريپورت شدن را فراهم كند كه روش مطلوبي نيست. روان شناسي اجتماعي  و مهندسي اجتماعي براي فالو كردن بهينه ديگران مطلوب است. به آن توجه كنيد.

تعامل با مخاطبان

خيلي از كاربران دوست دارند در كامنت ها و پيام هاي خصوصي و چت ها، با ان ها بر سر مسائلي كه مورد علاقه ان ها است صحبت شود. از اين فرصت استفاده كنيد و بيش از يك لايك الكي، با آن ها درباره محتوايي كه به اشتراك گذاشته اند، صحبت و رايزني كنيد. تعامل با مخاطبان، همواره تاثيرات مختلفي داشته كه براي فعالان كسب و كار،‌ اهميت زيادي دارد. شيوه هاي تعامل با مخاطبان بسيار است كه بايد در روش هاي مديريت ارتباط با مشريان (CRM) به ان توجه داشت.

قدرت هشتگ ها

هشتگ

در شبكه هاي اجتماعي. يكي از ابزار هاي قدرتمند، دنياي هشتگ ها است. جنبش اجتماعي كه هشتگ ها در دنياي اينستاگرام و توييتر و فيس بوك به راه انداختند، در چند سال اخير كم نظير بود. از جنبش وال استريت تا هشتگ سلفي هاي بدون آرايش سلبريتي ها (#NOMAKEUPSELFIE) همه و همه سبب شهرت خيلي ها را فراهم كرد. هشتگ ها، در صورتي كه منطبق با موضوع باشند اهميت داشته و تاثيرگذارند. ده ها هشتگ مرتبط براي پست ها، مي تواند ديده شدن بيش تر و كسب مخاطب افزون را به دنبال داشته باشد.

مطرح كردن پرسش ها

براي بيش تر ديده شدن پست هاي خود، ان ها را به حالت پرسشي مطرح كنيد تا دوستان به پاسخ به آن ها متمايل شوند و بحث هايي داغ در گرفته و از اين راه ‌فرصت ديده شدن پروفايل خود را توسط دوستان دوستان خود نيز فراهم كنيد، ‌چرا كه بعضا كاربران از دوستان خود براي شركت در بحث، كمك مي گيرند. در نهايت اين رفتار، افزايش محبوبيت شما را به ارمغان مي آورد.

مطالب خاص

مطالب خاص براي كاربران خاص. هميشه مطالب خاص و ارزشمند كه كم تر ديده مي شود، مخاطبان زيادي را كسب مي كند  و بستر  SHARE‌شدن و كسب لايك و فالو را فراهم مي كند.

در گفتار فردا، درباره پرتال هايي كه براي افزايش محبوبت پروفايل شما در شبكه هاي اجتماعي به فروش خدمات مي پردازند، اشاره مي شود. دنياي بورس، تحصيل، مهاجرت و شركت در كنفرانس ها و آزمون هاي بين المللي را هر روز در سرويس وبلاگ پرتال پيمنت ۲۴ دنبال كنيد. 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي، افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي، شيوه هاي افزايش محبوبيت در شبكه هاي اجتماعي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۳:۴۹ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

رازهاي پنهان سئو

سئو

 

رازهاي پنهان سئو

در هر فعاليتي برخي از مباحث وجود دارد كه در نگاه اول و در بررسي اوليه ديده نمي شود و اين در حالي است در نظر گرفتن آن موارد سبب پيشرفت چشم گيري در فعاليت مورد نظر مي گردد در مبحث بهينه سازي سايت ( سئو ) نيز جزئيات مختلفي وجود دارد كه در نگاه اول بررسي نمي شود و از اين رو به آن رازهاي پنهان سئو گفته مي شود.

در ذيل به برخي از رازهاي پنهان سئو (سئو سايت) اشاره مي نماييم :

 

۱)طراحي و Responsive نمودن قالب سايت ها براي موبايل ، تبلت و … يكي از بزرگترين مواردي است كه مي بايست در سئوسال ۲۰۱۶ به آن بسيار توجه نمود به گونه اي كه به جرات مي توان بيان نمود كه يكي از رازهاي پنهان سئو در سال ۲۰۱۶ رعايت نمودن طراحي responsive در سايت ها مي باشد .
۲) محتوي و مهندسي محتوي به نحو مطلوب دومين موردي است كه در رازهاي پنهان سئو در سال ۲۰۱۶ مطرح شد ، ايجاد نمودن محتوي مطلوب به قدري مهم تلقي مي گردد كه در صورت رعايت ننمودن آن نه تنها نمي توان شاهد افزايش رتبه بود بلكه افت رتبه را نيز همراه دارد بنابراين رعايت نمودن مواردي نظير ايجاد محتوي كاربر پسند نه موتور جستجو پسند از جمله مهم ترين موردي است كه هزاران جزئيات را در خود نهفته است .

۳) در انتخاب مخاطب مي بايست به صورت كاملا" دقيق اقدام نماييد در صورتيكه هدف مخاطب خود را با كلمات كليدي كه انتخاب مي نماييد علاوه بر پيشرفت روز افزون در سئو سايت خود شاهد فروش بيشتر در محصولات و خدمات خود خواهيد بود .

۴) مشخص نمودن موقعيت جغرافيايي سايت به دليل معرفي سايت و كاربران نقش بسزايي در سئو سايت دارد بنابراين در مشخص نمودن موقعيت جغرافيايي سايت مي بايست از ابزارهاي مختلفي استفاده نمود تا بتوان موقعيت سايت و كاربران آن را به موترو جستجو گزارش نمود.

۵) موردي كه بيش از پيش در رازهاي پنهان سئو در سال ۲۰۱۶ مطرح گرديد معرفي سايت ها در سطح اينترنت مي باشد هر سايت مي بايست در تمام فضاي مجازي مطرح شده باشد و در هر قسمت از اينترنت به صورت كامل مطرح گرديده باشد .

۶) دقت در استفاده از كلمات كليدي امر مهمي تلقي مي گردد به گونه اي كه استفاده از كلمات نامربوط مي تواند به شدت افت رتبه زيادي را براي سايت همراه داشته باشد بنابراين در انتخاب كلمات كليدي مي بايست بسيار توجه نمود .

لازم به ذكر است كه از سه ماه گذشته مبحث PageRank گوگل به حالت تعليق درآمده و مي توان به جرات بيان نمود كه دارا بودن رتبه مطلوب در گوگل و الكسا به تنهايي معيار و ملاك بهينه سازي سايت نمي باشد و تنها ۱۰ درصد سايت مورد نظر را در زمينهبهينه سازي مطلوب مي نمايد .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رازهاي پنهان سئو، سئو سايت بهينه سازي سايت، رازهاي پنهان سئو در 2016، رازهاي سئو در 2016، رازهاي سئو در سال 2016، سئو، سئو سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۶:۴۷ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

انواع الگوريتم هاي گوگل

 

بهينه سازي وب سايت

 

انواع الگوريتم هاي گوگل

با توجه به استفاده روز افزون كاربران اينترنتي از موتور هاي جستجويي نظير گوگل كه به دنبال آن بازاريابي اينترنتي به اوج خود رسيده  ،تمام كاربران اينترنتي تلاش مي نمايند تا جايگاه مطلوبي را در اين موتورهاي جستجو مخصوصا" گوگل براي خود حفظ نمايند ، بنابراين دارا بودن جايگاه مطلوب در اين موتور جستجو سبب شده تا با اطلاع و آگاهي بيشتر نسبت به داشتن يك موقعيت مطلوب در موتور جستجو تلاش نمايند . در اين قسمت از مبحث بهينه سازي وب سايت به انواع الگوريتم هاي گوگل مي پردازيم :

۱) الگوريتم پنگوئن :

اين الگوريتم در سال ۲۰۱۴ اجرا شد و هدف اين الگوريتم لينك هاي موجود در وب سايت ها بود ، در اين الگوريتم گوگل براي سايت هايي كه داراي لينك هاي ورودي بيشتر و صحيح تر بود امتياز بيشتري در نظر مي گرفت و در نتيجه اين وب سايت ها در نتايج بالاتري در جستجو ها قرار مي گرفتند و در مقابل آن وب سايت هايي كه در بهينه سازي خود از لينك هاي هرز استفاده مي كردند در نتايج عقب تري قرار مي گرفتند . در اين الگوريتم كاربران مي بايست مطالب مفيد و با محتوي واقعي توليد نمايند تا در اين صورت مطالب را در شبكه هاي اجتماعي قرار دهند و پس از اشتراك گذاري آنها بتوانند تعداد پسندهاي بيشتري را جذب نمايند .

۲) الگوريتم پاندا :

يكي از انواع الگوريتم هاي گوگل  ،الگوريتم پاندا مي باشد كه در سال ۲۰۱۱ منتشر گرديد ، الگوريتم پاندا محتوي سايت را بررسي مي نمايد و در صورتيكه محتوي كپي شده اي در وب سايت وجود داشته باشد ، يا وب سايت را حذف مي نمايد و يا وب سايت را در صفحات پايين تر گوگل قرار مي دهد .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: انواع الگوريتم هاي گوگل، بررسي آنلاين سئو، آناليز آنلاين سئو سايت، آناليز آنلاين سايت، آناليز سئو سايت، آناليز وب سايت در گوگل، سئو سايت رايگان، بررسي آنلاين سايت، آناليز سايت در معماري، الگوريتم كافئين گوگل، الگوريتم موتورهاي جستجو، الگوريتم كبوتر گوگل، الگوريتم هاي جستجو، الگوريتم پاندا گوگل، الگوريتم هاي موتورهاي جستجو، الگوريتم مرغ مگس خوار، الگوريتم موتورهاي جستجوگر، طراحي سايت و سئو، خدمات سئو سايت، سيستم خدمات پس از فروش، خدمات seo، تعرفه خدمات سئو، آموزش سئو، قيمت سئو، خدمات بهينه سازي سايت، آموزش سئو pdf، آموزش رايگان سئو، آموزش كامل سئو، آموزش سئو وردپرس، فيلم آموزش سئو، آموزش تصويري سئو، دوره آموزش سئو، آموزش سئو جوملا، ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۷ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰:۲۷ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

نكات مهم سئو در سال 2016

نكات مهم سئو در سال 2016

ROI چيست,آموزش ساخت بك لينك,آموزش نكات سئو

 

در سال 2015 هم همانند همه سال هاي ديگر تغييرات زيادي در گوگل رخ داد كه كارشناسان همواره در حال تحليل اين تغييرات بودند.

همانطور كه موتورهاي جستجو به تكامل خود ادامه مي‌دهند، بازاريابان نيز بايستي مهارت‌هايشان را بهبود بخشند تا از گردونه سئو عقب نيفتند. بر اساس گزارش‌ها، 70 درصد لينك‌هايي كه كاربران جستجو مي‌كنند، ناشي از سئو (بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجوگر) است.
همانطور كه در كتاب آموزش سئو سايت آمده است سئو و بهينه سازي سايت، برگشت سرمايه بهتري دارد و همواره در مشاوره هايي كه در حوزه تجارت الكترونيك از بنده گرفته مي شود ، پيشنهاد مي شود.

حالا كه مي‌دانيد سئو روشي مناسب براي توسعه كسب و كار مي‌ باشد، در ذيل نتايج تحليل بنده را در زمينه نكات مهم سئو  سايت در سال 2015 با تغييرات تكنيك هاي الگوريتم گوگل مطالعه خواهيد كرد.

 1. ساخت محتوايي بسيار خوب كه باعث جذب لينكها مي شود.

حتي بعد از همه‌‌ تغييرات در الگوريتم موتور جستجوگر گوگل، هنوز بيشترين تاثير بر روي موتورهاي جستجو ، لينك‌ هاي سئوي خارجي (بك لينك) مي‌ باشد. اين چيزي است كه تغيير آن غير ممكن است. از طرف ديگر، ساير روش‌ها براي اكتساب لينك تغيير يافته‌اند. به دست آوردن لينكي از وب‌ سايتي مرتبط و دارايِ كيفيتِ بالا نه تنها به سئوي شما، بلكه به ترافيك ارجاعي‌تان هم كمك خواهد كرد كه در نتيجه مي‌تواند باعث فروش بيشتر و در معرض ديد قرار گرفتن برندتان گردد. ساخت محتوايي بسيار خوب كه مردم مايل به اشتراك‌ گذاري آن باشند، هنوز بهترين راه براي به دست آوردن لينك‌ها است.

 1. لينك‌هاي Co-Citation

هر زمان كه موتور جستجويي وب‌ سايت شما را در مجاورت رقيبتان بيابد، آن‌ را به اين معنا برداشت مي‌كند كه شركت شما در حوزه مربوط به آن رقيب قرار دارد. به منظور گرفتن لينك‌هاي co-citation، عبارات “best” يا “top 10” را در حوزه فعاليت خودتان جستجو كنيد.

چنانچه اين جستجو را انجام داده و تجارت خود را در نتايج پيدا نكرديد، با ناشر تماس برقرار كرده و از او بخواهيد كه شركت شما را به فهرست بيفزايد. براي توجيهِ اينكه چرا شركت شما بايد در فهرست قرار بگيرد و چه جايي براي آن مناسب‌ است، آماده باشيد. به آن‌ها خلاصه‌اي بدهيد تا يك لينك را حمايت كنند و آن لينك بايد از سايت شما باشد.

مثلا در ايران قرار گرفتن لينك سايت شما در سايت پيوندها كه يك دايركتوري لينك است مي تواند كمك زيادي به گوگل و كاربران جهت برندسازي شما بكند و اين ثبت لينك فقط از طريق تعامل صورت مي گيرد نه ساخت مستقيم بك لينك.

 1. لينك‌هاي تيتروار

اين لينك‌ ها جزو قدرتمندترين ها براي بهينه سازي سايت به حساب مي‌آيند، زيرا مربوط به انتشارات ديگري در زمينه فعاليتتان (كه به شركت شما اشاره دارند) هستند. همچنين، آن‌ ها مي‌ توانند ناشي از ساخت پست‌ هاي مهمان باشند كه شما آن‌ ها را نوشته و بر روي سايت‌ هاي شخص ثالث منتشر مي‌ كنيد.

آسان‌ ترين راه براي گرفتن لينك‌ هاي تيتردار اين است كه چنان محتواي برجسته و مهمي بسازيد كه مردم مايل به اشتراك‌ گذاري آن با ساير خوانندگان شوند. راه ديگر اين است كه پستي را در سايت كيفيت بالايي كه در حوزه‌ فعاليت شما وجود دارد، قرار دهيد.  

مصاحبه‌ها، روش ديگري است براي گرفتن لينك‌هاي تيتردار است (جا داره اينجا خودم رو بگذارم جاي شما و بپرسم : قمصري منظورت از لينك هاي تيتردار چيه؟ و اما جواب امير قمصري : منظور لينك هايي است كه به عنوان پست خودتان در داخل پست اصلي و يا ساير پست ها مي دهيد تا در حين كپي ساير افراد و يا در حين انتشار به عنوان پست مهمان در داخل محتوا قرار بگيرد و بك لينك ارزشمندي همانند رپورتاژ آگهي محسوب شود)

به عنوان بخشي از مصاحبه، بايستي اين اجازه به شما داده شود كه به كارتان در پاسخ‌ هايتان اشاره كنيد. چنين چيزي حتي مي‌ تواند باعث ترافيك و بك لينك هاي بيشتري شود.

 1. روش ساخت لينك شكسته broken

در اينجا استراتژي ديگري را براي ساخت لينك white-hat معرفي مي‌ كنم كه بسيار مؤثر و كارا است و تا به امروز در سايت نيوسئو زياد در مورد آن صحبت نكردم. در اين مورد، در واقع به ناشران براي ترميم لينك‌ هاي شكسته كمك مي‌كنيد (كه براي خوانندگان آن‌ ها مفيد خواهد بود). با اينحال، زماني اين روش موفق خواهد بود كه محتواي شما براي جايگزيني با محتواي ناقص به اندازه‌ي كافي خوب باشد.

براي انجام روش ساخت لينك شكسته، بايستي لينك‌ هاي شكسته را در سايتي بيابيد كه مربوط به موضوع فعاليت شماست. سپس، با سازنده‌ي سايت اينترنتي با استفاده از لينك ناقص تماس گرفته و لينك خود را به عنوان جايگزيني براي لينك ناقص به او پيشنهاد دهيد.

مي دانم كه اين قسمت بسيار سنگين بود !ما به شما قول مي دهم به زودي مقاله اي در اين باره منتشر كنم.اين بحث در سئو سايت بسيار تاثيرگذار بوده و هست.

 1. احياي لينك

احياي لينك به شما كمك مي كند تا با يافتن لينك‌ هاي ناقص به سايتتان و سپردن آن‌ ها به ناشر براي ترميم، لينك‌ هاي تازه بگيريد.ساده تر بگويم ، بايد لينك هايي از سايت خودمان كه ارزش لينك شدن در سايت هاي ديگران را دارد پيدا كنيم و سعي كنيم در ساير سايت ها نمايش داده شود.

مثال‌:

 • درباره‌ سايتتان، عبارات كليدي مهم را يافته و از ناشران در سايت هاي ديگر (كه با سايت شما مرتبط هستند) بخواهيد تا لينكي را براي شما قرار دهند.
 • پست هايي را بيابيد كه از محتوايتان بدون رفرنس دهي استفاده شده باشد (جاهايي كه مردم از پست‌ تان استفاده كرده‌اند ، بدون دادن لينك به سايت شما) و لينكي را از شخص موردنظر درخواست كنيد.

به منظور خودكار ساختن آن، مي‌توانيد Google Alert را تنظيم كرده تا هر زمان به برند شركتتان اشاره شد، به شما ايميلي ارسال شود. سپس، قادر خواهيد بود كه آن صفحه را چك كنيد تا پي ببريد كه آيا آن‌ ها به سايت شما لينك مي‌دهند يا نه.

 1. outreach لينك

اگرچه Outreach لينك كمي منسوخ شده است، ولي هنوز بسيار قدرتمند عمل مي‌كند. براي انجام آن، وب‌ سايتي را بيابيد كه مرتبط به وب‌ سايت شما بوده و سپس اطلاعات تماسشان را از سايت بگيريد. به آن‌ها ايميلي فرستاده و يا تلفن زده و از آن‌ ها مؤدبانه براي لينك تقاضا كنيد. اين روش درصورتي‌ كه سايت مذكور كمي متفاوت با سايت شما باشد اثربخش‌تر كار مي‌كند، ولي ممكن است بينندگان يكساني common audience را به اشتراك بگذارد.

من به شخصه اگر جاي شما بودم از اين نوع ساختن لينك حتما استفاده مي كردم.سخت هست ، اما فوق العاده مفيد است.مثل ساختن لينك در ويكي پديا كه ممكن است 1 سال طول بكشد اما وقتي ساخته شد به اندازه صدها لينك ارزش دارد …

 1. تحليل رقيب

تحليل رقيب موضوع تازه‌اي نبوده، و شركت‌ها سال‌ هاست كه در حال بررسي لينك‌ هاي رقبايشان هستند. با اينحال، با نگاه به بك لينك هاي رقيب و بازنگريِ دستي اينكه داشتن چه لينك‌ هايي ارزش دارد، قادر خواهيد بود كه outreach لينكي را اجرا كرده و سعي در گرفتن يك لينك از همان سايت استناد‌‌ شده كنيد.

 1. بجاي بررسي رنكينگ عبارات كليدي به پرجستجو بودن آن ها دقت كنيد

درست است كه به دست آوردن رنكينگ خوب در موتورهاي جستجو براي كلمات كليدي مسرت‌ بخش است، ولي بايد توجه داشت كه اين امر الزاماً به معناي موفقيت كمپين سئوي شما نيست. اين امكان هست كه براي بسياري از كلمات كليدي كه هيچ ROI واقعي ندارند، رنكينگ اول را بياوريد. در واقع، بايد بر روي پارامترهايي تمركز كنيد كه پرجستجو باشند.

براي همين است كه من همواره مي گويم قبل از كار كردن بر روي يك عبارت كليدي خاص اول بررسي كنيد كه آيا رتبه يك شدن آن ورودي گوگل زيادي را براي شما به همراه خواهد داشت يا خير؟!!

 1. استراتژي سئويي را بيافرينيد كه نقشه راه خواننده باشد

در طي چند سال گذشته، بيشتر داده‌ هاي كلمه‌ كليدي را در علم تجزيه و تحليل گوگل و ساير ابزارها از دست داده‌ايم. اين امر نيازمند بازارياباني بوده است كه روش‌ هاي سنتي سئو را به خلقِ را‌ه‌ هاي جديد براي طبقه‌ بندي كردن بينندگانشان مبدل كنند.

به منظور انجام اين كار، بايد عبارات كليدي تازه‌اي يافت و روي آن‌ ها متمركز شد، و همچنين راه‌ هاي جديدِ نزديك شدن به بازارهاي همسايه را پيدا كرد. بعلاوه، بايستي تعيين كنيم كه كجا با سئو رقابتِ ما به نتيجه مي‌ رسد و چگونه مي‌ توان آن را بهتر انجام داد.

آن روزهايي كه با چپاندن كلمات كليدي به داخل محتوايِ بد رنكينگ مي‌گرفتيد گذشته است. اكنون، لازم است كه محتواي شما بر روي ويژگي‌ هاي هدفتان تمركز كرده و همچنين كلمات كليدي تان درون محتوايتان جريان داشته باشند.

علت حائز اهميت بودنِ وابستگي نزديك محتوا و سئو به همديگر همين موضوع است.

 1. براي ياهو، بينگ و سايرين هم بهينه‌ سازي كنيد

ممكن است كه موتورهاي جستجو نظير ياهو، بينگ به تدريج بخش بزرگ‌ تري از سهم گوگل را در 2015 به خود اختصاص دهند. در حال حاضر، ياهو موتور جستجوي پيش‌فرض فاير فاكس است. سافاري با گوگل قراردادي دارد كه قرار است در 2015 پايان يابد، و ياهو و بينگ، هر دو در تلاش‌اند كه موتور جستجوي پيش‌فرض براي مرورگر شوند.

چنانچه بجاي گوگل، ساير موتورهاي جستجو، مرورگر وبِ پيش‌ فرض شوند، آن وقت بهينه‌ سازي براي اين موتورهاي جستجو هم داراي معنا مي‌شود.

 1. سئوي موبايل

موبايل هر سال محبوب‌ تر از قبل مي‌گردد. هر وب‌سايت بايد استراتژي بازاريابي موبايلي براي 2015 و بعدِ آن داشته باشد.

موبايل بايد بخش مركزي و حياتي هر برنامه‌ي سئويي در 2015 باشد. با اينحال با توجه به اينكه خطاهاي پيكربندي موبايل باعث از دست دادن 68 درصدي ترافيك مي‌شوند بايد محتاط بود و سايت را به دقت براي موبايل ها بهينه كرد.

نتيجه‌گيري

در پاسخ اين سوال كه سئو چيست مي توان افزود ساخت يك استراتژي سئو مي‌تواند سبب ترقي برند و شركتتان در موتورهاي جستجو شود. چرا امروز ROI خود را ارتقاء ندهيد؟

اگر مي پرسيد ROI يعني چه بايد بگويم كه به صورت ساده يعني اينكه بر روي عبارات كليدي پرجستجو تمركز كنيد و در ان زمينه رقبايتان را شناسايي كرده و سپس شروع با ساخت انواع لينك در سايت ها كنيد …

اما هرگز فراموش نكنيد كه قبل از ساختن بك لينك هاي ارزشمند بايد محتواي خود را ارزشمند كنيد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نكات مهم سئو در سال 2016، نكات مهم سئو، آموزش سئو، آموزش سئوي سايت، سئوي سايت، سئوي پيشرفته، سئوي پيشرفته سايت، راه هاي سئو و بهينه سازي سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۸:۱۲:۱۲ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

بهبود رتبه در موتورهاي جستجو

موتورهاي جستجو

 

بهبود رتبه در موتورهاي جستجو

 

يكي از ۱۰۱ اصل تجارت خوب، داشتن درك صحيح از رقباست. با تحقيق كردن در اين مورد، تجزيه و تحليل اطلاعات و فهميدن انگيزه ها، اهداف و اقدامات رقيب براي خودتون يه برتري بوجود بياريد. حالا در ارتباط با سئو يا بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو ، شما داريد براي بدست آوردن جايگاه رتبه موتورهاي جستجو با سايت هاي ديگر رقابت مي كنيد. در اين مقاله ميخواهيم چند تا نكته بگيم كه در اين رقابت كمكتان باشد.

 

 • يك ديد ديجيتالي

 

اگر بتوانيد در صفحه اول گوگل نمايش داده بشويد، موج ترافيك به سمتتان ميايد. هر چه رتبه بالاتر باشد بهتر است. اما براي رتبه گرفتن، رقيب شما فقط محدود به شركت هايي كه محصولاتي مشابه شما ميفروشند يا خدماتي مشابه خدمات شما ارائه ميدهند نميشود، بلكه خيلي وقت ها فضاي صفحه اول گوگل رو شركت هاي قوي و برتري ميگيرن كه شايد حتي از نظر موضوعي هم هيچ ربطي به شما نداشته باشند. ويكي پديا، يوتيوب ، فيسبوك و ساير هميشه رتبه شان بالاي صفحه نتايج موتورهاي جستجو است. پارسال، حدود ۳۰% مواقع، جايگاه دوم نتايج را ويكي پديا پر كرده بود، يعني ويكي پديا ۲۰% از رتبه هاي جايگاه هاي بالا در موتورهاي جستجو را بدست آورده بود.

دليل رتبه گرفتن ويكي پديا به چند دليل است:

اول بخاطر وسعت فوق العاده زيادش يعني تعداد زياد پيوندهاي داخلي مفيد به صفحات خود سايت.

دوم اينكه برخلاف يك سري برداشت هاي اشتباه، ويكي پديا مطالب باكيفيتي دارد.

سوم اينكه اين سايت ساختار و قالبي دارد كه دنبال كردن مطالب در آن خيلي راحت است و همين باعث ميشود كاربرهاي سايت به راحتي از آن استفاده كنند و براي بازديد سايت و دسترسي به اطلاعات مشكلي نداشته باشند و راحت بتوانند به مطلب بعدي بروند به زبان ساده تر ويكي پديا طراحي سايت كاربرپسندي دارد.

آخر هم اينكه پيونددهي داخلي ويكي پديا خيلي خيلي قوي است. تقريبا تمام كلمات يا عبارت هاي يك مقاله كه در ويكي پديا توضيحي دارند، به توضيحشان لينك شدند. تمام اين عوامل در كنار هم باعث شده كه ويكي پديا براي ميليون ها عبارت رتبه بگيرد.
اما با همه اين ها، رقابت با سايت هايي مثل ويكي پديا و يا حتي صفحات خود گوگل نشدني نيست. فقط هزينه بر و زمانبره. اينجاست كه بايد استراتژي داشته باشيد. سئوي شما چطوري ميتونه بدون مقابله با اين غول ها، نتيجه بگيره؟

 

 •  رقيبتان را انتخاب كنيد

 

وقتي رقيبتان را پيدا كرديد، ميتوانيد براي رقابتتان يك استراتژي انتخاب كنيد. در اين بخش از مقاله به چند نكته اشاره ميكنيم كه بتوانيد بدون نگراني از ويكي پديا هاي جهان ، براي كليد واژه هاي با ارزش رتبه بگيريد.

محلي كار كنيد. تا وقتي كه شركتتان در يك محله يا منطقه خاص كار مي كند، ميتوانيد كليدواژه هاي مربوط به آن محل رو هدف بگيريد. مثلا به جاي “حفاري چاه نفت” ميتوانيد عبارتي مثل “حفاري چاه نفت در خوزستان” را هدف بگيريد. عبارت هاي جستجوي محلي، در جستجوهاي مرتبط تري ظاهر ميشن. وقتي تيترهاي اصلي و محتواي سايت را بهينه سازي مي كنيد، يادتون باشه كه مراجع محلي رو هم در آنها بگنجانيد.

مشخص كار كنيد. كليدواژه هاي طولاني چند كلمه اي يا خيلي دقيق هم سايت هاي بزرگ رقيب رو دور ميزنن و هم احتمال تبديل كاربرهايي كه با جستجوي اين واژه ها وارد سايتتون شدن رو افزايش ميدن. مثلا بجاي “لوله كشي ساختمان در تهران” روي عبارتي مثل “تعمير سينك سوراخ در تهران” يا “تعمير نشست لوله ها” تمركز كنيد. البته بايد براي انتخاب كليدواژه تحقيق كنيد تا مطمئن بشيد افرادي هم هستن كه آن عبارتي كه شما ميخواهيد استفاده كنيد را جستجو مي كنند. چون بي معنيست كه كليدواژه اي را هدف بگيريد كه كسي اصلا دنبالش نمي گردد.

بر روي وب سايت رقبا تمركز كنيد. شما كه نميخواهيد هزينه اي كه براي سئو مي كنيد صرف رقابت با سايت هايي بشود كه اصلا جزء رقباي مستقيم شما محسوب نميشوند. مردم وقتي دنبال خدمات شما ميگردند ، ميدانند كه از ويكي پديا جواب نميگيرند. پس روي آوردن سايتتان به اولين صفحه ي نتايج موتورهاي جستجو تمركز كنيد و سعي كنيد كه بالاتر از رقباي محلي قرار بگيريد. بايد مطالب خيلي خوبي بنويسيد كه تجربه كاربري رو ارتقا بدهد.

دنياي بهينه سازي براي موتورهاي جستجو به شدت رقابتيه. به جز شما كه داريد بين صنايع پيشروي ديگه براي كسب جايگاه هاي صفحه نتايج موتورهاي جستجو رقابت مي كنيد، سايت هاي ديگري هم مثل شما دارن براي همين جايگاه ها مي جنگند. براي اينكه بتونيد رقابت خوبي داشته باشيد بايد يك استراتژي درست انتخاب كنيد كه علاوه بر ترافيك، روي نرخ تبديل مشتري هم تمركز داشته باشد. وقتي نقشه جنگتان را آگاهانه انتخاب كنيد، ميتوانيد كساني را به سايتتان بكشانيد كه احتمال تبديل شدنشان به مشتري بيشتر از بقيه است.
به نظرتان ميشود رتبه سايتمان، براي كليدواژه هاي رايج عمومي، از سايت بزرگي مثل ويكي پديا بالا بزند؟ بله. اما اينجا يك سوال ديگر هم مطرح ميشود: “اصلا به زحمتش ميارزد؟” تقريبا در هر موردي كه بگوييد، يك گزينه اي بهتر از رقابت مستقيم هم هست. كه مي توانيد متخصصين سئوي آلماوب درباره آن جويا شويد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بهينه سازي سايت، سئو سايت، آموزش سئو سايت، آموزش حرفه اي سئو سايت، آموزش بهينه سازي سايت، بهينه سازي سايت حرفه اي، بهينه سازي وب سايت، سئو، تجزيه و تحليل اطلاعات، طراحي سايت، طراحي وب سايت، طراحي وبسايت، فيسبوك، گوگل، لينك، محتواي سايت، موتورهاي جستجو، وب سايت، ويكي پديا، يوتيوب، ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۲:۰۸ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

حذف پيج رنك گوگل

پيج رنك چيست ؟
پيج رنك (Page Rank) كه به اختصار PR ميگويند يك معيار نشان دهنده رتبه سايت (سئو سايت) است كه به صورت  عددي بين ۰ تا ۱۰ مي‌بينيم و گوگل به وسيله آن صفحات را مرتب مي‌كند. به عبارتي هر چه Page Rank بالاتر، يعني به عدد 10 نزديك تر باشد در نتايج جستجوي گوگل در جاي بهتر قرار داريد.
پيج رنك معمولا بسته به پيشرفت سايت ، آمار بازديد ، وجود لينك سايت شما در سايت ها و سابقه فعاليت سايت شما ، گاهي چند ماه يكبار و گاهي سالانه تغيير مي يافت.
هدف گوگل از ايجاد پيج رنك :
1 - ايجاد رقابت سالم بين وب مستر ها و بالا بردن كيفيت وب سايتها، يعني همان سئو سايت و بهينه سازي سايت خود
2 - بالا بردن اعتبار موتور جستجوي گوگل نزد كاربران اينترنتي كه براي يافتن مطالب مورد نظرخود از گوگل استفاده مي كنند
و اين كار تنها با  نمايش سايت هاي معتبر و با كيفيت با سئو سايت به كاربران امكان پذير مي باشد.

علت حذف پيج رنك :
همانطور كه در بالا گفته شد گوگل در جهت كسب اعتبار بالاتر نزد كاربران دائم در حال عوض كردن  الگوريتم رتبه بندي سايت ها مي باشد كه اين كار باعث جلوگيري از سوء استفاده برخي از وب مستر ها و مديران سايت مي شود.
متاسفانه بعضي از وب مستر ها براي دريافت پيج رنك بالاتر اقدام به خريد بك لينك به تعداد بالا از سايت هاي پيج رنك بالا مي كردند و هميچنين برخي از سايت هاي رنك بالا اقدام به فروش بك لينك ميكردند
بنابراين گوگل تصميم گرفت با اپديت نكردن پيج رنك اين روش هاي تقلب را  بي اثر كند و با حذف پيج رنك و يا قابل مشاهده نبودن براي كاربران از سواستفاده افراد جلوگيري نمايد
نتيجه گيري:
در الگوريتم هاي جديد گوگل به كيفيت محتوا بيشتر اهميت داده شده است و البته بعضي از روشهاي الگوريتم هاي قبلي (مانند درج بك لينك در سايت هاي رتبه بالا-  تكرار كلمات كليدي و bold  كردن آن و .....)در صورت استفاده صحيح  دركنار بروزرساني مطالب با كيفيت در سايت در جهت كسب رتبه بهتر تاثير دارد  
گوگل ازابتدا تا هم اكنون تلاش كرده است كه به سايت هايي كه بدون تقلب براي ارتقاء سايت خود تلاش كرده اند رتبه مناسب دهد و در نتايج جستجو بيشتر نمايش داده شود، اگر در بروز رساني سايت خود از روشهاي سياه و متقلبانه استفاده نكرده باشيد با تغييرات الگوريتم ها و روش هاي گوگل  آسيبي نخواهيد ديد و جايگاه خود را از دست نميدهيد. اما اگر سايت خود را بر پايه روش هاي سياه بنيان گذاري كنيد شايد موفقيت موقت بدست آوريد اما خيلي زود آن را از دست خواهيد داد. پس اگر تا امروز از روش هاي غير معمول استفاده ميكرديد اين روش ها را رها سازيد و سعي كنيد سايت خود را به روشهاي اصولي و تكنيكي رشد دهيد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: حذف پيج رنك گوگل، پيج رنك گوگل، پيج رنك چيست، فروش بك لينك، سئو سايت، بهينه سازي سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۶:۲۳ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

بررسي رتبه سايت در گوگل

چگونه مي توانيم رتبه سايت را بررسي كنيم؟
در فقدان پيج رنك، جهت بررسي رتبه سايت جايگزيني تحت عنوان پيج آتوريتي (Page Authority) و بررسي رتبه دامنه سايت دومين آتوريتي (Domain Authority) توسط كمپاني Mozscape ارائه شده است كه معيار خوبي براي بررسي رتبه سايت در موتورهاي جستجو مي باشد.
پيج آتوريتي و دومين آتوريتي عددي بين 1 تا 100 مي باشد مسلماً هر چه عدد به 100 نزديك تر باشد، نشان دهنده قدرت بيشتر دامنه و صفحه در موتورهاي جستجو است.
PA همان Page Authority يا پيج آتوريتي است و DA نيز همان Domain Authority يا دومين آتوريتي است.

در مقاله هاي بعدي توضيحات بيشتر در مورد پيج آتوريتي و دومين آتوريتي و همچنين نحوه بررسي رتبه پيج آتوريتي و دومين آتوريتي هر سايت را آموزش مي دهيم.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بررسي رتبه سايت در گوگل، سئوي سايت، سئو، دومين آتوريتي، پيج آتوريتي، بررسي سئو سايت، بررسي رتبه دامنه سايت، بررسي رتبه سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۵:۱۲ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

Social Marketing – بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

بحث شبكه هاي اجتماعي بحث جديدي در سئوموز نميباشند و ما هميشه بر اهميت انها تاكيد داشته ايم.اما در اين سري پست ها قصد داريم به شما تمام اصول مهم و نكات طلايي Social Marketing يا بازاريابي شبكه هاي اجتماعي را اموزش دهيم.

 

پس از پست هايي در مورد افزايش بازديد سايت و وبلاگ گداشتيم بسياري از دوستان از ما در مورد شبكه هاي اجتماعي و نحوه ي رسيدن موفقيت در انها سوال كردند.ما هم تصميم گرفتيم در ۳ پست به بررسي شبكه هاي اجتماعي بپردازيم و روش هاي رسيدن به موفقيت را در اين شبكه ها توضيح دهيم. شبكه هاي اجتماعي و به طور كلي بازاريابي شبكه هاي اجتماعي بحث كوتاهي نيستند كه بشود آن ها را در چند پست خلاصه كرد پس تصور نكنيد بعد از خواندن اين سري پست ها شما همه چيز را ميدانيد بلكه شما پس از خواندن اين پست ها تنها به اصول اوليه آشنا خواهيد شد به شما توصيه ميكنيم به خواندن مقالات ادامه دهيد و هميشه به خاطر داشته باشيد شبكه هاي اجتماعي بحث كاملا پيچيده اي هستند و نميشود با تكيه بر اصول حتما در انها موفق شد.براي موفقيت در شبكه هاي اجتماعي ۲ اصل اساسي و مهم وجود دارد:

الف ) چيزي به نام من در شبكه هاي اجتماعي وجود ندارد هر فعاليت شما كاملا براي جذب كاربر ميباشد و قانع كردن كه شما بهترين هستيد پس در شبكه هاي اجتماعي مخصوصا شبكه هايي مانند فيسبوك كه ارتباط شما گسترده تر است هميشه در ما و ديگران خلاصه ميشود در نتيجه تنها به فكر خود نباشيد.

ب ) اصل دوم را چندين بار گفته ايم اما به دليل اهميت اين موضوع باز هم تكرار ميكنيم كه شما هر كسي كه هستيد بهترين در عرصه ي خود يا يك فرد معمولي فرقي ندارد همه در شبكه هاي اجتماعي برابر ميباشند و در شرايطي كاملا مساوي شما قرار است با بقيه به رقابت بپردازيد. نكته : قبل از شروع مباحث Social Marketing توصيه ميكنيم كه حتما با بحث Branding اشنا شويد. در ويكيپديا بازاريابي شبكه هاي اجتماعي اينگونه تعريف شده است :

Social Marketing فرآيندي سيستماتيك در بازاريابي ميباشد كه در كنار ديگر كارها و برنامه ها براي شما محيط و شرايطي را فراهم مي آورند كه به هدف خود در شبكه هاي اجتماعي برسيد.هدف شما ميتواند ايجاد يك باور اجتماعي يا نظر سنجي در مورد موضوع خاصي باشد.

همان طور كه در تعريف مشاهده ميكنيد شبكه هاي اجتماعي بر اين پايه ساخته نشده اند كه فقط شما را به مقاصد اقتصادي و يا اينترنتي برسانند بلكه انها ميتوانند روشي باشند براي رساندن شما به هدفي در دنياي واقعي. هر چند هدف اوليه و همه گير اين نوع بازاريايي مالي و اقتصادي ميباشد.اما اين بدين معنا نيست كه اگر شما برنامه ي اقتصادي نداريد و يا حتي ميخواهيد كاري را بدون هدف اقتصادي براي اولين بار انجام دهيد نميتوانيد در شبكه هاي اجتماعي فعاليت داشته باشيد. براي شروع فعاليت حرفه اي و هدفمند در شبكه هاي اجتماعي شما بايد ۲ همكار را در نظر داشته باشيد.

۱. Social Parent ( مسئول اجتماعي ) يعني فردي كه قوانين اوليه و راه كارهاي خاص را براي فعاليت در شبكه هاي اجتماعي تعيين كرده و نظاره گر و هدايت كننده شما و ديگران در فعاليتتان ميباشد.

۲. Marketing Parent ( مسئول بازاريابي ) يعني كسي كه مسئوليت ارائه برنامه و تعيين اهداف را از تبليغات را مشخص ميكند.كسي كه به عنوان مسئول بازاريابي فعاليت ميكند بايد مرور كند كه تمامي افرادي كه با او همكاري ميكنند و تمامي برنامه هايي كه او تعيين ميكند به درستي عمل ميكنند يا نه و اگر در بخشي از فعاليت هاي هدفمند شما مشكلي ايجاد شد او بايد مشكل را رفع كند.

اما سوال مهم و رايج در ميان شركت هاي بزرگ و كوچك و يا برنامه هاي كوچك تر اين است كه از كجا شروع كنيم ؟

پاسخ هاي فراواني براي اين سوال موجود است بعضي بر اين باور هستند كه شما بايد از جايي شروع كنيد كه احساس قدرت بيشتري در آن ميكنيد.بعضي بر اين باورند كه شما بايد از جايي شروع كنيد كه فكر ميكنيد كاربران و مشتريان شما  ارتباط قوي تري ميتوانند با هدف و خود شما برقرار كنند.ما در سئوموز به شما پيشنهاد ميكنيم كه از جايي شروع كنيد كه احساس قدرت و توانايي بيشتري در ان ميكنيد.

سعي كنيد توانايي خود را محور كارهاي خود قرار دهيد و آن را پرورش دهيد به آن بال و برگ بدهيد و سپس ان را قدم به قدم در شبكه هاي اجتماعي پياده كنيد. اگر شما احساس ميكنيد كه توانايي خوبي در صجبت كردن و بازاريابي داريد از ارتباط با كاربران و ديگر شركت ها شروع كنيد.از طريق اكانت خود در اين شبكه ها با ديگران ارتباط برقرار كنيد.

همان طور كه ميدانيد در گوگل پلاس شبكه اجتماعي گوگل شما ميتوانيد حلقه دوستان ايجاد كنيد اين حلقه ميتواند بهترين نمونه براي نوع ارتباط شما باشد.سعي كند حلقه ي خود را براساس هدف و مشتري هدف ( Target Audience ) انتخاب كرده و با تعدادي از انها ارتباط برقرار كنيد مطمئن باشيد اگر برنامه شما درست و هدفمند باشد و بتوانيد تاثير اوليه قوي بر روي مشتري بگذاريد علاوه بر اين كه او را به طرف خود جذب كرده ايد شما او را به عنوان بازارياب مخفي خود استخدام كرده ايد زيرا او براي شما تبليغ خواهد كرد.

بحث بعدي كه پيش ميايد اين است كه از كدام شبكه ي اجتماعي شروع كنيم؟

به طور كلي مديران و وبمسترهاي فارسي زبان در شبكه هاي اجتماعي فيسبوك و توييتر و گوگل پلاس فعاليت دارند.هستند وبمسترهايي كه در ديگر شبكه هاي اجتماعي هم فعاليت داشته باشند اما فعاليت عمده ي انها به دليل حضور كاربران فارسي زبان در اين ۳ شبكه متمركرتر است.پس شما بايد يكي از اين ۳ شبكه را انتخاب كنيد. بنا به تجربه گوگل پلاس خيلي كم مورد علاقه ي وبمسترها بوده و شايد تنها دليل فعاليت در ان اجبار گوگل ميباشد. شما بايد براساس نياز خودتان يكي از ۲ شبكه ي فيسبوك و توييتر را انتخاب كتيد.در زير چند نمونه از فوايد هر كدام را ذكر ميكنيم و انتخاب را به عهده ي شما ميگذاريم.

فيسبوك :

۱. دامنه گسترده تر كاربران و شركت ها

۲. توانايي ارائه گزارش ها و اپديت هاي طولاني تر

۳. محبوب بودن ميان قشر عادي كاربران

۴. امكانات بيشتر

توييتر:

۱. محبوبيت بيشتر ميان وبمسترها

۲. توانايي انتخاب كاربران و افراد به صورت دقيق تر

۳. توانايي بررسي موضوع خاصي بدون نياز به Follower يودن

۴. توانايي ارتباط با ديگران بودن نياز به Follower بودن البته شما ميتوانيد هردوي اين شبكه ها را هم انتخاب كنيد.

نكته مهم اخر كه در اين پست ميخواهيم متذكر شويم اين است كه بازاريابي در شبكه هاي اجتماعي كاملا با خوش گذراني در شبكه هاي اجتماعي متفاوت است. زماني كه شما با دوستانتان در شبكه هاي اجتماعي در ارتباط هستيد اصلا جزئي فعاليت تجاري و هدفمند شما محسوب نميشوند و هميشه به خاطر داشته باشيد براي فعاليت حرفه اي و هدفمند در شبكه هاي اجتماعي شما بايد حداقل هفته اي ۱۰ ساعت را به صورت هدفمند در اين شبكه ها به Branding و Marketing بپردازيد. در مقاله بعد روش ها و راه كارهاي براي موفقيت در شبكه هاي اجتماعي ارائه خواهيم كرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: Social Marketing، بازاريابي شبكه هاي اجتماعي، آموزش بازاريابي شبكه هاي اجتماعي، بهترين راه بازاريابي شبكه هاي اجتماعي، آموزش حرفه اي بازاريابي شبكه هاي اجتماعي، آموزش Social Marketing، آموزش حرفه اي Social Marketing، راه هاي Social Marketing، بهترين راه Social Marketing، Social Marketing – بازاريابي شبكه هاي اجتماعي، ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۸:۳۹ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

۱۰ نكته براي افزايش سرعت ايندكس مطالب

در هر دقيقه هزاران مطلب جديد نوشته و منتشر ميشوند.در دنياي مجازي پيشي گرفتن از رقبا و سريع تر ديده شدن يكي از مهم ترين اهداف بيشتر وبمسترها ميباشد.در اين مقاله ۱۰ روش براي ايندكس سريع تر مطالب در گوگل ذكر ميكنيم.

 

ايندكس در گوگل
ايندكس در گوگل

يكي از مسائل پرتكرار كه ممكن است در انجمن گوگل با آن برخورد كنيد موضوع ديدن نشدن مطالب و شكايت از سرعت پايين ايندكس مطالب ميباشد.شما به هيچ وجه نميتوانيد گوگل را وادار به كاري كنيد اما هميشه ميتوانيد با روش هاي گوگل را ترغيب به انجام اين كار كنيد.قبل از انجام مراحل زير مطمئن شويد كه وبسايت شما توسط گوگل شناسايي و  ايندكس شده است.

 • ايجاد مرتب و زمان بندي شده ي مطالب جديد

مطالب قديمي را فراموش كنيد و به فكر ايجاد مطالب جديد و مفيد باشيد.گوگل به هيچ وجه مطالب تكراري را دوست ندارد و اگر فكر كند مطالب شما تكراري و بدون هيچ نكته ي مفيدي  هستند با برنامه ريزي درست اين مشكل را حل كنيد.ايجاد محتواي جديد و مرتب در بازه هاي زماني مرتب و منظم باعث ميشود كه وبسايت شما مرتبا به گوگل پينگ ارسال كند و پس از مدتي در همان بازه هاي زماني گوگل به وبسايت شما سرخواهد شد.پس نتيجه ميگيريم اساسي ترين و مهم ترين نكته براي افزايش سرعت ايندكس مطالب اين است كه مطالبي ايجاد كنيد كه قبلا توسط كاربران ديده نشده باشد و آنها را تشويق كند مطالب شما را بخوانند اين كار پس از مدتي سرعت ايندكس مطالب شما را بالا خواهد برد.

 • مطمئن شويد كه گوگل ميتواند وبسايت شما را كامل بخواند 

خزنده هاي گوگل زمان خيلي كمي را در وبسايت شما صرف ميكنند قبل از اين كه به وبسايت ديگري وارد شوند.شما بايد مطمئن شويد كه در كمترين زمان بيشترين مطالب را به اسپايدرها نشان بدهيد همچنين اسپايدرها در وبسايت شما به مشكلي برنخورند.نكات زير را بررسي كنيد:

الف) سرعت لود صفحات پايين نباشد : بالا هم گفتيم كه اسپايدرها براي سايت شما زمان زيادي را اختصاص نخواهند داد و اگر صفحات با تاخير لود شوند آنها صفحه را ترك خواهند كرد.سعي كنيد تا جايي كه ميتوانيد سرعت لود صفحات را كاهش بدهيد.

ب) مطالب تكراري در وبسايت : آيا مطالب شما از طريق چند آدرس باز ميشوند؟ اگر پاسخ بله است بايد با روش هاي گوناگون آدرس هاي تكراري را حذف كنيد.زيرا در صورت باز شدن يك پست از چند آدرس محزا گوگل نميتواند تشخيص بدهد كدام آدرس را بايد به عنوان آدرس اصلي فرض كند و در نتيجه ممكن است به كل آن مطلب را در نظر نگيرد.

ج) صفحات از بين رفته : آيا وبسايت شما هميشه در دسترس بوده است؟ ممكن است زمان هايي باشد كه به دلايل مختلف وبسايت از دسترس خارج شده باشد.گوگل بخشي مفيد دارد به نام Crawl Errors كه به شما ليستي از صفحات را ميدهد كه نتوانسته به آنها دسترسي پيدا كند شما با بررسي صفحات ميتوانيد مشكلات را رفع كنيد و گوگل را مجاب كنيد دوباره به وبسايت شما سر بزند.

 • درخواست از گوگل براي Crawl بيشتر

گوگل وبمستر تولز در اختيار شما ابزاري را قرار ميدهد كه ميتوانيد از گوگل بخواهيد بيشتر به وبسايت شما سر بزند.اگر سايت شما قديمي است و مطالب ايندكس نشده زياد دارد از طريق پنل مديريتي به Setting برويد و در آنجا Crawl Rate سايت خود را بالا ببريد.ما به شما توصيه ميكنيم زياد با اين قسمت كار نكنيد چون چيزي كه گوگل به عنوان Crawl Rate تعيين ميكند براساس پتانسيل وبسايت شما ميباشد زياد كردن اين مقدار شايد به وبسايت شما صدمه وارد كند.

 • ثبت نقشه سايت در گوگل وبمسترتولز

مطمئن شويد همان طور كه شما وبسايت را به طور منظم به روز رساني ميكنيد اين به روز رساني ها در نقشه سايت هم قرار ميگيرد.ما به شما توصيه ميكنيم حتما نقشه سايت خود را در اكانت گوگل وبمسترتولز ثبت كنيد.چون نقشه ميتواند راه كار مفيدي باشد براي اعلام به روز رساني هاي سايت به گوگل.نقشه سايت ميتواند به گوگل كمك كند كه برداشت و شناسايي بهتري نسبت به وبسايت و آدرس هاي شما داشته باشد و از آنها استفاده كند.البته توجه داشته باشيد كه ثبت نقشه سايت تضميني براي پيروي گوگل از تنظبمات شما نميباشد اما گوگل توصيه كرده است كه نقشه سايت را در اكانت خود ثبت كنيد.

 • شبكه هاي اجتماعي

شبكه هاي اجتماعي بخش هايي هستند كه موتورهاي جستجو هر روز به آنها بيشتر و بيشتر توجه ميكنند.يكي از نكات مثبت شبكه هاي اجتماعي كه ميتوان از آنها استفاده كرد ايندكس شدن سريع تر مطالب است.زماني كه شما مطالب خود را در چند شبكه ي اجتماعي پخش ميكنيد اسپايدرها به طور همزمان از چند وبسايت معروف با Authority بالا پينگ مطلب شما را دريافت ميكنند كه بسيار در سريع تر ايندكس شدن مطالب مفيد است.

 • پينگ

به موتورهاي جستجو خبر بدهيد كه وبسايت شما به روز شده است.با استفاده از سيستم هاي گوناگون يا پلاگين هاي موجود براي سيستم مديريت محتواي وبسايتتان به موتورهاي جستجو از تغييرات سايت خودتان خبر بدهيد.البته توجه داشته باشيد پينگ زياد و بدون هدف ميتواند تاثير منفي داشته باشد.

 • محتواي پويا ايجاد كنيد

محتواي پويا اسپايدرها را بسيار سريع به خود جذب ميكند.بسياري از پلتفرم هاي بلاگ نويسي اين امكان را با استفاده از پلاگين ها و ويجت ها در اختيار كاربران قرار ميدهند.با اين كار شما بدون هيچ گونه تغييري محتوا ايجاد ميكنيد كه ميتواند در شناسايي سايت به گوگل  بسيار موثر باشد.

 • لينك هاي داخلي مهم مهم و هميشه مهم

باز هم تكرار ميكنيم كه سايت بدون ساختار درست لينك هاي داخلي اصلا معنا ندارد.لينك هاي داخلي پل هاي ارتباطي وبسايت هستند اگر سايت شما ساختار درستي از لينك هاي داخلي ندارد پس هيچ پل ارتباطي بين مطالب شما وجود ندارد.لينك هاي داخلي با ايجاد پل ها باعث ميشوند مطالب شما بيشتر در ديد اسپايدرها قرار بگيرند و آنها سريع تر از به روز رساني سايت شما باخبر شوند.

 • استفاده از عناوين و توضيحات يگانه

بعضي از وبلاگ نويس ها براي تمامي صفحات وبسايتشان يك متاتگ توضيحات استفاده ميكنند.اين كار بسيار اشتباه است و اسپايدر گوگل ممكن است تصور كند شما مطالب تكراري ايجاد كرده ايد.

 • بهينه سازي تصاوير

شايد عجيب به نظر برسد اما حقيت دارد بله حتي بهينه سازي تصاوير شما در سريع تر ايندكس شدن مطالب تاثير دارند.هر پارامتري كه در On Page مورد بررسي قرار ميگرد در سريع تر شدن ايندكس مطالب شما تاثير دارند.بهينه سازي تصاوير باعث ميشود گوگل كل محتوا را سريع تر و مفيد تر مورد بررسي قرار دهد و در نتيجه سريع تر بتواند به ايندكس خود اضافه كند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ۱۰ نكته براي افزايش سرعت ايندكس مطالب، افزايش سرعت ايندكس مطالب، افزايش سرعت ايندكس مطالب در گوگل، آموزش افزايش سرعت ايندكس مطالب، آموزش افزايش سرعت ايندكس مطالب در گوگل، آموزش سئو، آموزش سئوي سايت، بهترين راه سئوي سايت، افزايش سرعت ايندكس صفحات در گوگل، آموزش افزايش سرعت ايندكس صفحات در گوگل، راه هاي افزايش سرعت ايندكس صفحات در گوگل،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۵:۵۲ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
<<         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
طراحی حرفه ای سایت  / ایمیل مارکتینگ شاپ / افزایش فالوور اینستاگرام / ساخت وبلاگ