آموزش سئو و بهينه سازي سايت

بهينه سازي سايت- سئو سايت- سئو

آموزش سئو و بهينه سازي سايت

آموزش سئو و بهينه سازي سايت بهينه سازي سايت- سئو سايت- سئو

چگونه اعتماد گوگل را بالا ببریم؟

در این برنامه شنبه اول هفته در مورد نکات مهمی که باعث می شود اعتماد گوگل به سایت ما بیشتر شده و ورودی بیشتری به ما بدهد صحبت کردیم. می توانید از طریق لینک زیر فیلم را دانلود کنید و یا متن فیلم را در زیر بخوانید:     متن فیلم: سلام عرض میکنم خدمت […]

نوشته چگونه اعتماد گوگل را بالا ببریم؟ اولین بار در مدیرسایت پدیدار شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۱۰:۵۹ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

سئو نویسی

شاید تیتر کمی عجیب باشد. ولی پیشنهاد می کنم حتما تکنیک های گفته شده در این برنامه شنبه اول هفته را مشاهده کنید.     سلام عرض می‌کنم خدمت شما کاربر محترم مدیر سایت در این ویدیو می‌خواهم در مورد تکنیک‌های سئو نویسی حرفه‌ای یا seo copywriting صحبت کنم. مطمئنم با رعایت همین موارد می‌توانید […]

نوشته سئو نویسی اولین بار در مدیرسایت پدیدار شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۱۰:۵۹ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

راه هاي موثر براي افزايش ترافيك وب‌سايت

 

 

چند راه موثر براي افزايش ترافيك وب‌ سايت

 

نمايش‌دهندگان تبليغات بنري همواره به اين فكر هستند كه ترافيك وب‌سايت خود را افزايش دهند. از اين رو تصميم گرفتم كه در اين مطلبم راه‌ها و كانال‌هاي مختلفي براي افزايش ترافيك و بازديد وب‌سايت‌تان معرفي كنم كه عبارتند از:

سئو و افزايش ترافيك

يكي از موضوعات بسيار مهم در افزايش بازديد وب‌سايت‌ها، بحث سئو (Search Engine Optimization) است. از اين رو ممكن است بسياري از سايت‌ها محتواي بسيار خوبي توليد كنند اما از نظر رتبه‌ي وب‌سايت در موقعيت خوبي نباشند، از طرفي ديگر وب‌سايت‌هايي هستند كه با وجود توليد محتواي ضعيف ولي با رعايت اصول و مباني SEO، از وضعيت و رتبه‌ي خوبي برخوردار هستند. بنابراين مي‌توان SEO را يكي از كانال‌هاي بسيار مهم براي افزايش بازديد وب سايت ها دانست كه در كنار محتواي خوب، مي‌تواند باعث رشد و پيشرفت وب‌سايت شما شود.

توجه داشته باشيد، زماني كه قصد كار كردن بروي اين كانال را داريد، به فكر دور زدن روش‌هايي كه گوگل اعلام كرده نباشيد و تمركز خودتان را روي سئو وب‌سايت و كيفيت محتواي‌تان قرار دهيد.

ايميل‌هاي روزانه

يكي ديگر از راه‌هايي كه مي‌تواند در رشد بازديد و اعتبار وب‌سايت مهم باشد، بحث ارسال ايميل‌هاي روزانه (Daily-Email) است. اين موضوع براي آن دسته از كاربراني اهميت دارد كه هر روز فرصت و موقعيت سر زدن به وب‌سايت مورد نظر خود را ندارند، اما مايلند كه تعدادي از مطالب وب‌سايت مورد علاقه خود را در صندوق دريافتي ايميل خود داشته باشند. يكي از راه هاي Email-Marketing ايجاد خبرنامه اينترنتي است. با اين كار شما مي‌توانيد تعداد زيادي از كاربران را به وبسايت‌تان برگردانيد.

سرويس‌هاي RSS Reader

قرار دادن وب‌سايت در سرويس‌هاي RSS Reader نيز مي تواند در جذب كاربر و افزايش بازديد سايت موثر باشد؛ چرا كه افرادي كه از اين سرويس‌ها استفاده مي‌كنند با مشاهده اين اخبار مي‌توانند جذب وب‌سايت شما شوند.

 

اگر راهكار خاصي براي افزايش ترافيك وب‌سايت خود داريد، مي‌توانيد در اينجا با ما و خوانندگان اين مقاله در ميان بگذاريد.براي مطالعه بيشتر در مورد افزايش ترافيك دسته سئو و بهينه سازي سايت را دنبال كنيد

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: چند راه موثر براي افزايش ترافيك وب‌ سايت، افزايش ترافيك وب‌ سايت، افزايش ترافيك سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۲ دى ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۲:۱۲ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

سئو آسان است اگر اين كارها را انجام دهيد

seo-training-iinstitute-in-surat-citylight

 

به چه چيزهايي نياز داريم : يك وبلاگ يا وبسايت ، يك حساب ادسنس گوگل و كمي اطلاعات درباره سئو .

 

بله با همين مقدار اطلاعات و پيش نيازها مي توان كار سئو را آغاز كرد ولي نه اينكه بتوان در يك لحظه و با اين امكانات يك سئوكار حرفه اي شد. سئو يك كار زمان بر است. يعني هم فراگيري علم و دانش آن بر اساس تجربه و كار است و به نتيجه رسيدن كار سئو يك پروسه طولاني مدت است.

راه هاي شروع و انجام سئو بسيار متنوع و گوناگون است اما مهم است كه بهترين روش در بهترين زمان انجام پذيرد. مي توان اين قدم ها و پله ها را به عنوان آغاز كار و مقدمه ايي بر كار سئو تلقي كرد:

142823133752

به دنبال كلمات كليدي مرتبط باشيد.

با استفاده از نرم افزارهاي جستجو كلمه كليدي٬ يك كلمه و يا دسته ايي از كلمات كه به تجارت و برند شما مربوط است را شناسايي كنيد و سپس روي كلمه كليدي مرتبط كار كنيد. شناسايي كلمه كليدي مهم است و به اصطلاح خشت اول كار سئو كلمه كليدي است اضافه و يا كم كردن حتي يك حرف شما را از آنچه موردنظرتان هست دور مي كند. استفاده از كلمه كليدي مناسب اين فرصت را به شما مي دهد كه دسته هاي جديد و بخش هاي تازه در سايت خود بوجود آوريد و با استفاده از اين دسته ها بتوانيد كاربر بيشتري به را سايت خود منتقل كنيد. فايده اين دسته بندي و بخش كردن اطلاعات سايت اين است كه كاربران ممكن است به موضوعات شما علاقه مند شوند و ليست اطلاعات شما مورد علاقه آنان باشد. هم چنين كلمه كليدي را بطور مرتب پيگيري و دنبال كنيد. ببنيد كه الان در چه رتبه ايي قرار داريد و در صفحه چندم جستجو ظاهر مي شويد و همين طور سايت هاي ديگري كه در رتبه هاي نخست قرار دارند را هم بررسي و تحليل كنيد تا متوجه شويد كه چه نوع كلمات كليدي آن ها را به رتبه هاي نخست و صفحه اول آورده است. اين كار به شما بسيار كمك مي كند تا بتوانيد به صدر نزديك شويد.

142890344524231

تشخيص اينكه چه محتوايي مورد نياز است و چگونه مي توان آن را بهبود بخشيد.

آنچه مد نظر كاربران و استفاده كنندگان است بايد دستور كار شما قرار گيرد. ساخت و ايجاد محتواي شما بايد بر اساس نياز كاربر باشد چون شما سايت خود و اطلاعات خود را جز براي استفاده آنان طراحي و بهينه سازي نمي كنيد و البته يادتون هم كه نرفته٬ محتوا پادشاهه! با شناخت نياز ، آنگاه بايد محتوا را بسازيد. سعي كنيد محتوا طوري باشد تا عمق نياز كاربر را براورده كند و ارزشمند باشد طوري كه خواندن و استفاده از مطلب شما براي او سودمند باشد. جستجوي كاربران هم بسيار مهم است يعني اينكه جستجو چه كلمات و عباراتي را شامل مي شود و اطلاعات سايت شما نياز كاربر را برطرف كند. شايد شما روي يك كلمه خاص تمركز كرده ايد و كاربران با هم معني آن كلمه جستجوي خود را انجام مي دهند. يا اينكه آنان درباره مشكلات جستجو مي كنند و شما فقط روي كلمات كليدي بعد از حل مشكل كار كرده ايد. براي مثال جستجو درباره سرما و يخ زدگي است و شما درباره گرم كردن و … محتوا نوشته ايد.

روبوت گوگل

هوشيار باشيد كه روبوت هاي گوگل سايت شما را قبول كنند.

براي اينكه كاربران بتوانند به سايت و بلاگ شما بروند و استفاده كنند ابتدا سايت شما بايد در دسترس آنها باشد يعني بتوانند سايت شما را پيدا كنند. محتوايي كه شما مي سازيد هم بايد براي كاربر قابل استفاده باشد و در عين حال روبوت ها هم محتوا را قبول كنند. بحث روبوت ها و خزنده ها و اسپايدرها و يا اسم هاي ديگر بسيار مهم است و نبايد ناديده گرفته شود. در اين جا به بعضي از نكات درباره مقبوليت محتواي شما توسط روبوت اشاره مي كنيم:

. كاري كنيد كه آسان در دسترس باشيد: مطمئن شويد كه هيچ صفحه ايي وجود ندارد كه دريافتش از صفحه اصلي شما براي كاربران مشكل باشد.

. سعي كنيد كه URL شما تا حد امكان كوتاه باشد.

. روبوت ها نوشته هايي كه قسمتي از يك تصوير هستند را ايندكس نمي كنند: سعي كنيد نوشته ها خارج از تصوير باشند و همين طور در منبع HTML بصورت نوشته باشد.

. هوشيار باشيد كه صفحات شما گاهي مورد خزش قرار گيرد: اگر اين طور نباشد به اين مفهوم است كه گوگل درايندكس محتوا شما دچار مشكل شده است.

url

تمركز شما روي دريافت لينك باشد تا لايك گرفتن

واضح است كه سيگنال هاي شبكه هاي اجتماعي بسيار سودمند است اما از تاثير لينك ها هم غافل نشويد. براي بدست آوردن بك لينك٬ محتواي شما بايد ارزش لينك دادن را داشته باشد و غني و جذب كننده و ناب باشد.

در ضمن بهتر است بدانيد يك دامين خوب٬ در خاطره ها مي ماند و به راحتي نوشته مي شود. اگر دامنه شما بدتركيب و بي اسلوب است آن را تغيير دهيد. شايد براي بدست آوردن دامنه مناسب و مربوط به فعاليت و كلمه كليدي مجبور شويد كه هزينه كنيد اما ارزش اين هزينه كردن را دارد.

بازاريابي صحيح

اعتبار و مقبوليت خود را در طول زمان با بازاريابي صحيح بدست آوريد.

سعي كنيد در فعاليت و تجارت خود به عنوان يك حرفه ايي شناخته شويد. حضور در كنفرانس ها و همايش ها كه مربوط به تجارت شماست بسيار اثربخش است. اگر بتوانيد خود را صاحب سبك و داراي يك فن بخصوص در فعاليت خود نشان دهيد همه خواستار همكاري و ارتباط با شما خواهند شد. اگر تازه شروع كرده ايد و توانايي حضور در همايش هاي تخصصي را نداريد از محله و منطقه خود شروع كنيد و نشان دهيد كه در آن موضوع توانايي داريد. با اين روش با دوستان و آشنايان فعال در كار و فعاليت خود آشنا مي شويد و مي توانيد با هم همكاري كنيد و به يكديگر مشورت دهيد.

اگر به اين نكته ها توجه كنيد و طبق اصول و روش هاي تخصصي سئو حركت كنيد مي توانيد يك سئو قوي ايجاد كنيد. فقط فراموش نكنيد فعاليت هاي سئو يك كار زمان بر است.

 

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سئو آسان، سئو سايت، سئوي سايت، آموزش سئو، راه هاي سئوي سايت، بهينه سازي و سئو سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۰:۵۷ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

پيج رنك گوگل

خيلي وقته كه ديگه از آپديت هاي پيج رنك گوگل خبري نيست. آپديتهايي كه اوايل تا ۸ بار در سال هم ميرسيد و الان كه ديگه يكدفعه اعلام ميشه ديگه عددي بين ۰ تا ۱۰۰ براي سايت شما از طرف گوگل اعلام نخواهد شد!

google-pagerank-dead

خيلي از دوستان و سئو كاران هم در مورد اون نظرهايي دادند و دلايلي اوردند كه بر مبناي اون ديگه پيج رنك گوگل عمرش پايان يافته و به نوعي پيج رنك مرده!

دلايل هم دلايل خوبي هستند و اين نظريه از كنار هم گذاشتن روند تغييرات در زمينه پيج رنك در سال هاي اخير بوجود اومده. دلايلي مثل:

۱. كاهش تعداد دفعات به روز رساني رنك گوگل از سال ۲۰۰۶

۲. حذف اطلاعات مربوط به پيج رنك از قسمت گوگل وبمستر در سال ۲۰۰۹

۳. صحبت هاي مت كاتس درباره متوقف شدن به روز رساني پيج رنك گوگل در سال ۲۰۱۳

۴. صفر شدن ناگهاني پيج رنك همه سايت ها در سال ۲۰۱۶

و …

google-pagerank-toolbar-is-finally-dead-again

ولي حالا من ميخوام نظر شما را به يك مسئله مهم جلب كنم. شما بعنوان مدير يك مجموعه، اگر بخواهيد به كاركنان و زير مجموعه هاي خودتون امتياز بديد و به نوعي بهترين ها را انتخاب كنيد يكسري متغير را تعريف ميكنيد و بر اساس اون به كاركنانتون امتياز ميديد. حالا از اون متغيرها آيا همش را به كاركناننتون اعلام ميكنيد؟ قطعا اگر مدير خبره اي باشيد اصلا چنين كاري نميكنيد و حداقل چند مورد را براي خودتون سكرت نگه ميداريد. گوگل هم چندين ساله كه اين رويه را براي خودش انتخاب كرده. از همون ابتدا همه ميدونستيم كه گوگل بجز پيج رنك، متغيرهاي ديگري را هم براي ارزش گذاري سايت ها و رتبه بندي اونها در جستجو انتخاب كرده ولي هيچ وقت اونها را لو نميده. حتي همون موقع در مورد پيج رنك هم هيچكس هيچ اطلاعات درستي نداشت. همين الان پس از گذشت اين همه سال ما نميدونيم كه همين رنك گوگل دقيقا چطور محاسبه ميشه!

در كل نظر من اينكه درسته كه ديگه پيج رنك گوگل نمايش داده نميشه ولي پيج رنك گوگل نمرده و هنوز براي خود گوگل يك معيار هست ولي براي اينكه از مواردي مثل فروش بك لينك، فروش دامنه هاي رنكدار، افزايش پيج رنك گوگل و كارهايي از اين نوع جلوگيري كنه، خودش را راحت كرده و متغيري را كه همه وبمسترها مد نظر قرار ميدادن را هم مخفي كرده.

 

نتيجه گيري:

همونطور كه هميشه گفتيم همه موارد مرتبط با سئو را هميشه بهشون دقت داشته باشيد، حتي همين پيج رنك گوگل و سعي كنيد كه سايت را واقعا براي كاربر آماده كنيد نه موتور جستجو. چون واقعا موتورهاي جستجو دارن رو اين موضوع كار ميكنن.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پيج رنك گوگل، درباره پيج رنك گوگل،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۸:۰۱ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

آموزش كامل Google Search Console

google-search-console

 

مقالات زيادي در رابطه با وب مستر تولز ارائه شده و در مقالات قبلي سئو روز هم نكات و آموزشهايي درج شده است.

ولي سعي كردم در اين مطلب به طور كامل  ,جامع , آسان , كاربردي شما را با تمامي ريز نكات آشنا كنم.

يكي از اولين اقدامات ضروري بعد از راه ­اندازي يك وب­سايت، ايجاد حساب كاربري در Google Search Console است. با اين كار صاحبان سايت مي توانند به صورت دقيق بررسي كنند كه گوگل سايت آنها را چگونه ايندكس گذاري، پيمايش و آناليز مي­كند.

لازم به ذكر است كه تا 20 مي 2015 اين ابزار با نام Google Webmaster Tools در اختيار كاربران اينترنت قرار مي­گرفت.

تاييد مالكيت سايت و ثبت نام در Google Search Console

براي استفاده از Google Search Console ابتدا نياز است تا به گوگل اثبات كنيد كه مالكيت دامنه­اي كه قصد آناليز آن را داريد به شما اختصاص دارد تا پس از آن در اين بخش ثبت نام شما انجام شود. براي اين كار چند روش وجود دارد كه در ادامه به بررسي آنها مي­پردازيم:

  • اضافه كردن تگ HTML به قسمت وب­سايت
  • بارگذاري فايل HTML
  • ثبت­نام از طريق domain name provide
  • استفاده از سرويس Google Analytics
  • استفاده از حساب كاربري Google Tag Manager

همچنين پيشنهاد مي­شود كه اعتبارسنجي سايت با هر دو فرمت URL داراي www و بدون www انجام شود.لينك كردن تمامي حالت­هاي ممكن براي جستجوي وب­سايت، مشاهده تمامي خطاهاي ممكن را براي شما تضمين مي­كند. زماني كه شما سايت خود را لينك مي­كنيد گوگل مي­تواند سايت شما را پيمايش كرده و مشكلات آن را به شما گزارش كند و تمامي داده هاي مورد نياز شما براي بررسي عملكرد سايت را در اختيارتان قرار دهد.

حال مي­خواهيم توسط روش­هاي مختلف ذكر شده در بالا، در Google Search Console ثبت نام كنيم.

اضافه كردن تگ HTML به قسمت <head> وب­سايت

اين روش بهترين راه براي كاربران و سايت داراني است كه تجربه كار با تگ HTML را دارند.

01-seorooz

از ليست سمت چپ كنسول جستجو Manage Property و سپس Verify this property را انتخاب كنيد. اگر گزينه­ي HTML Tag در زير بخش Recommended method به نمايش درنيامد، بايد بر روي زبانه­ي Alternate methods كليك كرده و گزينه­ي HTML tag را انتخاب كنيد. در اينجا كد HTML  مورد نظر براي تاييد و ثبت نام براي شما فراهم مي­شود.

02-seorooz

كد به نمايش درآمده را كپي كرده و از HTML editor براي باز كردن اين كد در صفحه اصلي سايت استفاده كنيد. كدي را كه كپي كرده­ ايد در بخش كد HTML بازنشاني(Paste) كنيد. اگر سايت شما در حال حاضر از تگ متا يا كدهاي ديگر در بخش استفاده مي­كند، مهم نيست كه كد مورد نظر در ارتباط با ديگر كدها در كجاي قرار مي­گيرد. فقط كافي است كه در بخش اين كد بازنشاني شده باشد. اگر سايت شما در حال حاضر بخش ندارد، به منظور استفاده از اين روش ثبت نام، بايد اين بخش را در سايت خود ايجاد كنيد.

زماني كه كد فعالسازي مورد نظر به اضافه شد آن را ذخيره كرده و سايت را به­ روز كنيد. سپس صفحه اصلي سايت را باز كنيد. در اينجا به source code سايت نگاهي بياندازيد. كد فعالسازي بايد در بخش قابل مشاهده باشد.

بعد از اطمينان از اضافه شدن كد فعالسازي، به Search Console بازگشته و روي گزينه­ي Verify كليك كنيد. با اين كار گوگل كد سايت شما را براي يافتن كد فعالسازي بررسي مي­كند. اگر اين كد يافته شود، صفحه­ اي براي شما به نمايش گذاشته خواهد شد كه به شما مي­گويد سايت به درستي شناسايي (Verify) شده است. در غير اينصورت خطاي بوجود آمده به شما نشان داده خواهد شد.

زماني كه سايت شما توسط Search Console شناسايي شد، كد فعالسازي را از سايت خود پاك نكنيد. اگر اين كد را از سايت پاك كنيد در مراجعه مجدد به Search Console دوباره بايد روند فعالسازي را انجام دهيد.

بارگذاري فايل HTML

براي بهره­ گيري از اين روش، بايد قادر باشيد تا فايل­هايي را به مسير root سايت بارگزاري كنيد.

از ليست سمت چپ كنسول جستجو Manage site و سپس Verify this site را انتخاب كنيد. اگر گزينه­ HTML file upload در زير بخش Recommended method به نمايش درنيامد، بايد بر روي زبانه­ي Alternate methodsكليك كرده و گزينه­ HTML file upload را انتخاب كنيد.

03-seorooz

هنگامي كه از اين روش استفاده مي­كنيد از شما خواسته مي­شود كه يك فايل HTML را دانلود كنيد. اين فايل را دانلود كرده و سپس آن را در محل مشخص شده بارگذاري كنيد. هيچ تغييري در محتواي اين فايل يا نام آن ايجاد نكنيد؛ نياز است كه اين فايل به همين شكل باقي بماند. اگر تغييري در اين فايل ايجاد شود Search Console سايت را شناسايي نمي­كند.

بعد از اينكه فايل HTML بارگذاري شد، به Search Console بازگشته و روي Verify كليك كنيد. اگر بارگذاري بدرستي انجام گرفته باشد، پيامي براي شما به نمايش درخواهد آمد كه به شما مي­گويد سايت شما شناسايي شده است.

پس از اينكه با اين روش ثبت ­نام سايت خود را در Search Console انجام داديد فايل HTML را از سايتتان پاك نكيد. پاك كردن اين فايل باعث مي­شود كه سايت شما ديگر در Search Console قابل شناسايي نباشد.

ثبت ­نام از طريق domain name provide

domain name provider يا فراهم كننده نام دامنه، شركتي است كه شما دامنه خود را از آن خريداري كرده­ايد و اين شركت ميزبان سايت شماست. هنگامي كه از اين روش براي ثبت سايت خود در Search Console استفاده مي­كنيد، نه تنها ثابت مي­شود كه مالكيت اين دامنه براي شماست بلكه ثابت مي­شود كه تمامي زير دامنه­ ها و مسيرهاي مرتبط با اين دامنه نيز به شما تعلق دارد. اگر سايت شما بسيار بزرگ باشد استفاده از اين روش بسيار مفيد خواهد بود.

از ليست سمت چپ كنسول جستجو Manage site و سپس Verify this site را انتخاب كنيد. اگر گزينه­ Domain name provider در زير بخش Recommended method به نمايش درنيامد، بايد بر روي زبانه­ي Alternate methodsكليك كرده و گزينه­  Domain name providerرا انتخاب كنيد.

04-seorooz

زماني كه روش Domain name provider را براي ثبت­نام انتخاب كنيد از شما خواسته خواهد شد كه نام شركت ارائه دهنده­ي دامنه­ خود را از ليست پيدا كنيد. اگر نام فراهم كننده­ دامنه­ شما در اين ليست موجود نبود، Other را انتخاب كنيد. به شما دستورالعملي ارائه خواهد شد كه با استفاده از آن مي­توانيد براي شركت ارائه دهنده­ دامنه­ خود DNS TXT توليد كنيد. اگر اين DNS TXT براي شركت ارائه­ دهنده­ دامنه­ شما بدرستي كار نكرد، همچنان گزينه­ي توليد CNAME براي شما وجود خواهد داشت.

اضافه كردن كد Google Analytics

اگر در حال حاضر شما از (GA)Google Analytics   براي نظارت بر ترافيك سايت خود استفاده مي­كنيد، اين روش ثبت­ نام براي شما آسانترين روش خواهد بود. اما در ابتدا نياز است تا بتوانيد كد HTML خود را بررسي نموده تا مطمئن شويد كه كد رديابي GA در قسمت در كد صفحه اصلي شما موجود باشد نه در قسمت . اگر در حال حاضر كد GA در قسمت موجود نيست، براي استفاده از اين روش ثبت­ نام بايد اين كد را به بخش انتقال دهيد.

از ليست سمت چپ كنسول جستجو Manage site و سپس Verify this site را انتخاب كنيد. اگر گزينه­ Google Analytics tracking code در زير بخش Recommended method به نمايش درنيامد، بايد بر روي زبانه­ Alternate methods كليك كرده و گزينه­  Google Analytics tracking code را انتخاب كنيد.

05-seorooz

هنگامي كه سايت خود را با اين روش در Search Console ثبت­ نام كرديد، كد GA را از سايت خود پاك نكنيد تا Search Console بتواند پيوسته سايت شما را شناسايي كند. طريقه لينك كردن Google Analytics  با Google Search Console  در پايان اين مقاله بطور كامل توضيح داده خواهد شد.

استفاده از حساب كاربري Google Tag Manager

اگر در حال حاضر از Google Tag Manage(GTM) براي سايت خود استفاده مي­كنيد، اين روش مي­تواند آسانترين راه براي ثبت ­نام سايت شما در  Google Search Console باشد. اگر مي­خواهيد از اين روش استفاده كنيد بايد در GTM بخش View, Edit, and Manage فعال باشد. قبل از استفاده از اين متد بهتر است نگاهي به كد HTML بياندازيد تا مطمئن شويد كه كد GTM دقيقا بعد از تگ سايت شما قرار داده شده است.

از ليست سمت چپ كنسول جستجو Manage site و سپس Verify this site را انتخاب كنيد. اگر گزينه­ Google Tag Managerدر زير بخش Recommended method به نمايش درنيامد، بايد بر روي زبانه­ Alternate methods كليك كرده و گزينه­  Google Tag Manager را انتخاب كرده و روي Verify كليك كنيد.

06-seorooz

 

اگر كد Google Tag Manager يافته شود، صفحه­اي براي شما به نمايش درخواهد آمد كه ثبت­ نام سايت شما را در Google Search Console تاييد ميكند. هنگامي­كه سايت شما با استفاده از اين روش ثبت شد كد GTM را از سايت خود حذف نكنيد تا در مراجعه مجدد به Google Search Console دچار مشكل نشويد.

پس از بررسي تمامي روش­هاي ثبت­ نام در Google Search Console زمان اين رسيده تا امكانات داخلي آن توضيح داده شود.

 

Search Appearance

همانطور كه از نام اين قسمت مشخص است، Search Appearance به شما نشان خواهد داد كه سايت شما در نتايج جستجو چگونه نمايش داده خواهد شد. نحوه نمايش سايت در جستجوها از چند فاكتور مختلف تاثير مي­پذيرد و مي­تواند روي نرخ كليك سايت تاثير مستقيم داشته باشد.

Structured Data

زماني كه شما در گوگل جستجو مي­كنيد، تعدادي لينك مرتبط براي شما به نمايش درخواهد آمد. براي هر لينك توضيح مختصري همراه آن ارائه خواهد شد كه به شما كمك مي­كند تا سايت مورد نظرتان را بهتر بيابيد. حال بسيار خوب است كه بتوانيد اين اسنيپت­هاي به نمايش درآمده در جستجوها را براي سايت خودتان كنترل و مديريت كنيد. براي توليد اين داده ­ها مقداري به دانش HTML نياز خواهيد داشت. حال اگر شما تازه­ كار هستيد بهتر است ابتدا گزينه­ بعدي ليست يعني
Data Highligherr را بررسي كنيد كه ابزار راحت ­تري براي دستيابي به داده ­ها و اطلاعات مشابه است.

در صفحه Structured Data، گوگل تمامي Structured Dataهاي يافته شده را به نمايش مي­گذارد. گراف به نمايش درآمده نشان دهنده­ي تعداد المان­هاي Structured Data و خطاهاي نشانه­ گذاري (markup errors) است. گزارش موجود را دانلود كرده و مشكلات يافته شده را برطرف كنيد. اين گزارش اگر با ابزارهاي تست Structured Data تركيب شود مي­تواند بسيار كارآمد باشد. صفحات داراي خطارا يافته و آنها را  توسط ابزارهاي تست بررسي كنيد و سپس از پيشنهادات ارائه شده توسط اين ابزارها براي برطرف كردن خطاها بهره بگيريد.

Data Highligher

از اين ابزار براي معرفي بخش­هاي مهم سايت به گوگل استفاده مي­شود. در اين بخش به دانش HTML نيازي نبوده و كافي است به سايت خود رفته و انواع داده­ ها را هايلايت و دسته ­بندي كنيد. ديتاهاي مختلفي وجود دارد كه شما مي­توانيد آنها را هايلايت كنيد. بهتر است بخشي كه علاقه داريد در نتايج جستجو برجسته ­تر به نظر بيايد را هايلايت كنيد. تمامي اطلاعات هايلايت شده را مي­توانيد در نوار كناري سمت راست مشاهده كنيد. اطلاعاتي كه در صفحه به نمايش گذارده نمي شوند را مي­توانيد در اين قسمت بصورت دستي وارد كنيد. براي اين كار از آيكن چرخدنده استفاده كرده و add missing tags را انتخاب كنيد.

HTML Improvements

در اين صفحه تمامي خطاهاي مربوط به توضيحات متا، عنوان­ها و محتواهاي بدون ايندكس جمع ­آوري مي­شوند. اين گزارش اكثرا به منظور يافتن محتواهاي تكراري استفاده مي­شود.

سايت لينك براي بررسي و گردش آسانتر كاربران در سايت طراحي شده اند. اين ميانبرها به كاربران اجازه مي­دهد تا به آساني به صفحات عمقي­تر سايت دسترسي داشته باشند. براي مثال اگر نگاهي به سايت سئو روز بياندازيد خواهيد ديد كه تعدادي لينك كمكي نيز همراه آن به نمايش درخواهد آمد.

%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b2

 

اگر احساس مي­كنيد كه سايت­ لينك به نمايش درآمده توسط گوگل براي سايت شما مناسب نيست، مي­توانيد با استفاده از demote  از نمايش آن در نتايج جستجو جلوگيري كنيد.

08-seorooz

Search Traffic

اين ابزار به شما كمك مي­كند تا دريابيد كه بازديدكنندگان سايت شما از كجا آمده ­اند، چه دامنه­ هايي به وب­سايت شما لينك شده­اند و لينك­هاي داخلي شما چگونه به نمايش در­مي­آيند.

Search Analytics

توجه: Search Analytics در گذشته با نام Search Queries شناخته مي­شد.

در اين بخش يكي از محبوب­ترين گزارشات Google Search Console ارائه مي­شود. اين ابزار به شما كمك خواهد كرد تا ترافيك ارگانيك سايت را بررسي كنيد. در اين بخش مي­توانيد عبارات جستجوي محبوب (عبارات جستجويي كه حجم جستجوي زيادي را به خود اختصاص مي دهند)، صفحات پربازديد، نرخ جستجو در كشورهاي مختلف و نرخ استفاده از دستگاه­ هاي مختلف را مشاهده كنيد.

اعمال فيلترهاي مختلف، ديد بهتري از عملكرد سايت در نتايج جستجوها به شما ارائه خواهد داد. براي مثال مي­توانيد بررسي كنيد كه:

  • چه تعداد بازديدكننده از Image Search براي بازديد از سايت شما استفاده مي­كنند
  • نرخ كليك از طريق تلفن­هاي همراه در مقايسه با رايانه­ ها چگونه است
  • رتبه­ متوسط يك صفحه كجا قرار مي­گيرد
  • تعداد بازديدكنندگان از يك كشور خاص در مقايسه با مدت مشابه در سال گذشته چه تغييري داشته است

Links to your Site

براي آناليز لينك­هاي سايت ابزارهاي مناسبي مانند ahrefs ، OpenSiteExplorer و MajesticSEO وجود دارد كه با دريافت هزينه­ ماهانه خدماتي براي بررسي لينك­هاي سايت به شما ارائه مي­دهند. اما با استفاده از امكانات رايگان موجود در  Google Search Console اين نياز شما برطرف خواهد شد.

Internal Links

براي گردش بهتر كاربران در سايت بايد از لينك­هاي داخلي استفاده كنيد. اين ابزار به شما كمك مي­كند كه كاركرد اين لينك­ها و سلامت آنها را بررسي كنيد و همچنين متوجه شويد كه كدام صفحات بيشترين لينك­هاي داخلي را دريافت مي­كنند. براي مشاهده­ي ليست كامل روي يك URL كليك كنيد.

Manual Actions

اين صفحه بدترين اخبار را براي صاحبان سايت به همراه دارد. در اينجا اطلاعات مربوط به جرائمي كه در حال حاضر توسط گوگل بر سايت شما اعمال شده است را مي­توانيد مشاهده كنيد. براي اكثر سايت­ها اين صفحه سفيد است اما اگر از طريق گوگل پنالتي دريافت كنيد در اين صفحه مي­توانيد پيام­هاي مربوط به آن را مشاهده كنيد.

09-seorooz

International Targeting

بسياري از وب­سايت­ها سعي مي­كنند كه بازديدكنندگان بين­ المللي را با استفاده از محتواي مناسب جذب كنند. براي اين منظور بايد از تگ­هاي hreflang استفاده شود. اگر اين تگ­ها بدرستي اعمال نشوند مي­توانند باعث بوجود آمدن مشكلاتي براي سايت شوند. براي بررسي اين مشكلات بهتر است گاهي بخش International Targeting را در Google Search Console بررسي كنيد.

زبانه­ي دوم (country) فقط براي دامنه­ هاي عمومي قابل استفاده خواهد بود. مانند .com ، .net يا .org . اگر قصد داريد كاربران يك كشور خاص را هدف­گيري كنيد، از اين بخش بهره بگيريد. دامنه­ هايي مانند .ir مشخصا به كاربران ايران اختصاص دارد.

Mobile Usability

گوگل اعلام كرده است كه سازگاري سايت­ها با تلفن­هاي همراه به عنوان يك فاكتور مهم براي رتبه­ بندي­ها محسوب مي­شود. از اين رو اين بخش از  Google Search Console براي صاحبان سايت بسيار پركاربرد است. اگر اين صفحه خالي باشد يعني سايت شما با تلفن­هاي همراه كاملا سازگار است. خطاها به همراه صفحاتي كه با تلفن­ همراه سازگاري ندارند در اين قسمت به نمايش گذاشته مي­شوند.

10-seorooz

Google Index

در اين قسمت مي­توانيد بررسي كنيد كه چه صفحاتي از سايت شما توسط گوگل ايندكس شده و همچنين مي­توانيد مشخص كنيد چه URLهايي ايندكس نشوند.

Index Status

در اين بخش كاربران مي­توانند تعداد صفحات ايندكس شده را مشاهده كنند. در اينجا URLهايي وجود دارد كه اسپايدرهاي گوگل مي­توانند به آنها دسترسي داشته باشند. URLهايي كه توسط فايل robots.txt مسدود شده يا نياز به وارد كردن اطلاعات ورودي دارند در اينجا به نمايش گذاشته نمي­شوند.

Content Keywords

گزارش Content Keywords نشان ­دهنده­ مهمترين كلمات كليدي سايت شما است. اين گزارش مفيد است اما كاربردي­ترين گزارش محسوب نمي­شود.

Blocked Resources

در اين صفحه تمامي صفحاتي كه توسط robots.txt مسدود شده است به نمايش در­مي­آيد.

11-seorooz

Remove URLs

فايل robots.txt مي­تواند از ايندكس صفحات توسط گوگل جلوگيري كند. اما هنگامي كه يك صفحه در حال حاضر ايندكس گذاري مي­شود و شما مي­خواهيد سريعا آن را از دسترس اسپايدرهاي جستجوگر گوگل خارج نماييد بايد از اين قسمت استفاده كنيد. به خاطر داشته باشيد كه فقط صاحبان سايت و كاربران با اجازه­ كامل مي­توانند در اين قسمت تغييرات را اعمال كنند. از اين بخش فقط در موارد خاص مانند صفحات داراي اطلاعات محرمانه استفاده مي­شود. در اين بخش مي­توانيد يك دايركتوري مشخص را همانند يك URLتنها، بطور كامل حذف كنيد. پروسه­ اين كار كاملا شبيه به حذف يك URL است. اگر در اين بخش خطايي انجام داده ­ايد در هر زماني مي­توانيد درخواست حذف خود را پس بگيريد.

Crawl

همانطور كه مي­دانيد قبل از ايندكس ، سايت ابتدا بايد توسط اسپايدرهاي جستجوگر پيمايش(Crawl) شود. تمامي اطلاعات مربوط به اين فرآيند در اين بخش قابل مشاهده است.

Crawl Errors

گزارشات Crawl Errors بايد بطور منظم بررسي شود. در اين گزارش تمامي خطاهايي كه ربات­هاي گوگل در هنگام پيمايش سايت مي­يابند به نمايش گذاشته مي­شود. كدهاي خروجي مي­توانند به تفكيك دستگاه­ها مختلف مشاهده شوند.

رايج­ترين خطا، خطاي 404 است كه معني آن اين است كه صفحه يافت نمي­شود. براي مثال اگر سايت خود را به تازگي مجددا طراحي(redesigne) كرده­ ايد، ممكن است با اين خطا بيشتر مواجه شويد.

Crawl Stats

در اين صفحه تعداد صفحاتي كه در 90روز اخير پيمايش شده­اند، نمايش داده مي­شود. همچنين زمان مورد نياز براي دانلود صفحه و سايز آن در اينجا قابل مشاهده خواهند بود. در حالت ايده ­آل شما نياز داريد تا زمان نمايش و سايز صفحه را به حداقل برسانيد، و همچنين تعداد صفحات پيمايش شده در هر روز نيز بايد به حداكثر برسند. اگر صفحات پيمايش شده در هر روز كاهش يافته و زمان دانلود سايت شما افزايش يافته است بايد سايت خود را به منظور بررسي مشكلات عملكردي در اين زمينه، مورد تست قرار دهيد.

Fetch as Google

در اين بخش يك ابزار تشخيصي در اختيار شما قرار مي­گيرد كه با استفاده از آن مي­توانيد بررسي كنيد كه گوگل يك صفحه­ خاص را چگونه تحليل مي­كند. هنگامي كه مي­خواهيد مشكلات موجود در صفحه­ خود را برطرف كنيد اين ابزار كمك كننده خواهد بود. با وارد كردن URL  و كليك بر روي Fetch مي­توانيد مشكلات سايت خود را از ديد گوگل ببينيد.

Robots.txt Tester

از اين ابزار براي بررسي سلامت فايل Robots.txt استفاده مي­شود. تمامي انواع پيمايشگرهاي گوگل (ربات گوگل، اخبار، عكس­ها، ويدئوها، تلفن همراه و …) در اين بخش در دسترس خواهند بود.

Sitemaps

نقشه سايت دقيقا همان چيزي است كه به نظر مي­آيد. اين نقشه به گوگل كمك مي­كند تا صفحات مختلف را در  يك سايت شناسايي كند. اين موردي نيست كه ربات گوگل خود از پس آن بر بيايد بلكه اين شما هستيد كه بايد با توليد يك نقشه­ سايت XML آن را در اختيار گوگل بگذاريد. مي­توانيد اين كار را توسط XML-sitemaps.com انجام دهيد. اين سايت شما را در يك فرآيندي گام به گام همراهي كرده و اطلاعات را در اختيار گوگل قرار مي­دهد. اگر گوگل بتواند تمامي صفحات سايت شما را به آساني تشخيص دهد سايت شما قابل جستجوتر خواهد شد.

 URL Parameters

گوگل همواره در تلاش است تا پارامترهاي URL را درك كند و تقريبا تا حد زيادي در اين كار موفق بوده است. اما گاهي اوقات براي فهم برخي از پارامترها به كمك نياز دارد. در چنين مواردي شما بايد پارامتري اضافه كنيد و بيان كنيد كه آيا اين پارامتر محتواي ديده شده توسط كاربر را تغيير مي­دهد يا خير. براي پارامترهاي رديابي مي­توانيد no را انتخاب كنيد و براي پارامترهايي كه محصولات را دوباره مرتب مي­كنند ازyes استفاده كنيد. استفاده از اين بخش براي افراد تازه­ كار توصيه نمي­شود.

12-seorooz

Security Issues

اگر شما صاحب سايت هستيد و با اين پيام­ها مواجه شديد:

13-seorooz

به نظر مي­آيد سايت شما هك شده است. براي بررسي بيشتر به Google Search Console رفته و صفحه­ Security Issues را مشاهده كنيد. در آنجا شما با اطلاعاتي در مورد نوع مشكل و راه­ حل­ هايي براي برطرف كردن آن مواجه خواهيد شد.

Extra Settings

مسلما اين بخش يكي از مهمترين بخش­هاي Google Search Console است كه تا حدودي در پشت آيكن­ هاي بالا سمت راست صفحه پنهان شده است.

Site Settings

در اينجا شما مي­توانيد دامنه­ هاي مورد نظرتان را تنظيم كنيد. مي­توانيد انتخاب كنيد كه آيا از WWW استفاده كنيد يا خير. براي اين كار ممكن است كه نياز باشد تا مالكيت هر دو دامنه را تاييد كنيد.

دليل اهميت اين قابليت در چيست؟

اگر شما از http://example.com  به عنوان دامنه مورد نظرتان استفاده كنيد و گوگل لينكي با عنوان http://www.example.com  بيابد، هر دو دامنه را يكسان فرض خواهد كرد.

همچنين مي­توانيد نرخ پيمايش سايت را در اين بخش تنظيم كنيد. بصورت پيش­فرض، گوگل تلاش مي­كند تا آنجا كه مي­شود صفحات سايت را بدون درنظر گرفتن پهناي باند شما بپيمايد. اما شما مي­توانيد با تغيير نرخ پيمايش در اين بخش پيمايش گوگل را كنترل كنيد. نرخ جديد تنظيم شده براي 90 روز اعتبار خواهد داشت.

Change of Address

آيا مي­خواهيد وبسايت اصلي خود را به يك دامنه­ جديد ببريد؟ براي اين كار مي­توانيد از ويژگي­هاي Change of Address بهره­ بگيريد. اين كار كمك مي­كند كه گوگل ايندكس گذاري­هاي دامنه­ قبلي را فراموش نكرده و آن را براي دامنه­ جديد به­ روز رساني كند.

حال كه تمامي امكانات موجود در Google Search Console مورد بررسي قرار گرفت بهتر است به بررسي ايجاد ارتباط بين Google Analytics و Google Search Console بپردازيم:

به نظر مي­رسد كه اين دو ابزار قابليت­هاي مشابهي را ارائه مي­دهند اما در اين دو محصول گوگل تفاوت­هاي محسوسي مشاهده مي­شود. GA بيشتر در مورد كساني كه از سايت شما ديدن كرده­اند بحث مي­كند (چه تعداد بازديدكننده داشته­ايد، چگونه اين افراد به وبسايت شما دسترسي داشته­اند، چه ميزان زمان صرف جستجو در سايت شما كرده­اند و اين بازديد كنندگان اهل كجا هستند). در مقابل، Google Search Console  بيشتر پيرامون اطلاعات داخلي سايت تمركز كرده ­است (چه كساني به شما لينك داده­اند، اگر بدافزار يا مشكلي در سايت وجود دارد چگونه بايد با آن مقابله كرد و به­ وسيله­ كدام كلمات كليدي شما در جستجوها پديدار خواهيد شد). اين دو ابزار اطلاعات را همانند يكديگر آناليز نمي­كنند. بنابراين اگر به ­دنبال يك گزارش يكسان از اين دو ابزار پيرامون يك موضوع خاص هستيد، نتايج يكساني از اين دو دريافت نخواهيد كرد.

براي دريافت بيشترين اطلاعاتي كه توسط اين دو ابزار براي شما فراهم شده است، بهتر است كه حساب­هاي كاربري اين دو ابزار را با يكديگر لينك كنيد. با لينك كردن اين دو ابزار علاوه بر صرفه­ جويي در وقت مي­توانيد از گزارشات اضافي نيز بهره ­مند شويد. براي شروع اين ارتباط به طريق زير عمل كنيد:

قبل از شروع بايد مطمئن شويد كه سايت شما در Search Console اظافه شده و verify شده است. از روي ليست ابزارهاي Search Console بر روي سايتي كه مي­خواهيد با آن ارتباط برقرار كنيد، كليك كنيد. در قسمت بالا سمت راست شما يك آيكن چرخدنده مشاهده مي­كنيد. بر روي آن كليك كرده و سپس Google Analytics Property را انتخاب كنيد.

14-seorooz

 

اين كار شما را به يك ليست از اكانت­هاي GAمرتبط با Google account شما خواهد برد. تنها كاري كه در اين بخش بايد انجام دهيد اين است كه حساب كاربري GA مد نظرتان را انتخاب كرده و آن را Save كنيد. حال مي­توانيد از امكانات اين دو ابزار در كنار هم بهره­ مند شويد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: آموزش كامل Google Search Console، آموزش استفاده از Google Search Console، آموزش جديد Google Search Console، آموزش حرفه اي Google Search Console، آموزش سئو سايت، آموزش Google Search Console، Google Search Console،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۵ | ۰۷:۱۰:۰۴ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

افزايش ترافيك وب سايت از طريق موتورهاي جستجو

افزايش بازديد سايت، افزايش ورودي گوگل، افزايش بازديدكنندگان سايت  ، افزايش ترافيك جستجو

بايدها و نبايدها
  ابتدا، چه كارهايي را نبايد انجام دهيم؟

خيلي از افراد بازديدكنندگان را به سمت صفحات مالي سوق مي دهند و در بيشتر مواقع، اين استراتژي راهكار مناسبي نيست.

حال بايستي چه كاري را  انجام دهيم؟ كاري كه براي همه وب سايت ها، براي سال هاي متمادي موفق خواهد بود، توليد محتواست.

براي افزايش ترافيك وب سايت خود، شما سه كار اساسي را بايد انجام دهيد:
۱– ساختن وب سايتي كه بازديد كنندگان بتوانند از آن به راحتي استفاده كنند.
۲– به كار بردن تكنيك هاي مختلف براي ترقي وب سايت خود.
۳– نظارت بر پيشرفت و تنظيم نتايجي كه مد نظرمان است
اما روش هاي رايگان افزايش ترافيك وب سايت براي شروع كار:
محتوا
سايت بدون محتوا هيچ چيزي ندارد. در واقع شايد بهترين راه برگشت سرمايه، بالا بردن كيفيت محتواي سايت است. به عبارت ديگر، راه نهايي براي افزايش ترافيك سايت است.محتواي وب سايت شامل چيزهايي است كه اطلاعاتي را براي بينندگان فراهم مي كنند. زماني كه از محتواي سايت صحبت مي شود، افكار افراد بر متن متمركز مي شود، در حالي كه محتواي سايت مي تواند عكس، صدا، ويدئو يا فايل باشد. تعداد كلمات زياد در سايت، كليدواژگان زيادي را براي موتورهاي جستجو فراهم مي آورد، همچنين تعداد صفحات زياد باعث افزايش رتبه صفحه۱ مي گردد. كار، روي محتوا يكي از استراتژي هاي مفيد براي افزايش ترافيك سايت است.
– پيوندهاي دروني
لينك هاي دروني  براي افزايش ترافيك سايت بسيار ضروري هستند. وب سايت شما بدون لينك ها براي بازديدكنندگان و موتورهاي جستجو فاقد اعتبار مي باشد. موتورهاي جستجوگر تاكيد خاصي بر لينك هاي ورودي دارند و اگر سايت هاي ديگر به سايت شما لينك داده باشند، يعني شما سايت قابل قبول و با ارزشي را ارائه مي دهيد. همچنين لينك ورودي براي اسپايدرهاي موتورهاي جستجوگر به عنوان يك گواهي نامه از حضور آنلاين سايت تلقي مي شود. بازديدكنندگان و موتورهاي جستجو با گردش روي لينك هاي موجود در سمت چپ و راست صفحه وب سايت شما موجب افزايش اعتبار و رتبه وب سايت مي شوند.
– نشانه گذاري اجتماعي
اين روش يك راه خوب براي ايجاد لينك هاي فعال برگشت به سايت و افزايش ترافيك آن است. نشانه گذاري عمومي™اجتماعي   به اين معنا است كه با مشاركت و استفاده از نيروي همه ي كاربران اينترنت ، صفحات اينترنتي را برچسپ گذاري (Tag) كنيم. در واقع، اساسا به جاي اين كه برچسپ ها را براي خود حفظ كنيم با قرار دادن آنها در سايت هاي نشانه گذاري اجتماعي آنها را با همه كاربران اينترنتي به اشتراك مي گذاريم. سايت هاي بسياري براي نشانه گذاري اجتماعي به راه افتاده اند، كه از ميان آنها نمونه هاي خارجي del.icio.us و dig.com هستند و از نمونه هاي داخلي نيز balatarin.com و mohand.es را مي توان نام برد.
– ارائه ي مقاله
    اين روش يكي از راه هاي مطلوب براي افزايش ترافيك وب سايت شما است. به اين صورت كه شما با قرار دادن مقالات در سايت خود و يا واسط شدن بين تقاضا دهنده مقاله و سايت هايي كه ارائه دهنده مقاله مورد نظر هستند، مي توانيد تعداد بازديدكنندگان سايت خود را افزايش دهيد. از مشكلات رايج در اين زمينه، كامل نبودن مقالات و يا درست نبودن لينك ها است، كه به اين موارد بايد توجه شود. ارائه مقاله مزايايي دارد كه در زير ليست شده است:

– افزايش ترافيك از طريق موتورهاي جستجو
– افزايش ترافيك از طريق لينك هاي مستقيم
– بهبود وضعيت موتور جستجو
– افزايش تعداد كلمات كليدي
– افزايش تعداد ارجاعات
– افزايش تعداد وب سايت هاي زيرمجموعه.
- معرفــــــي وبلاگ خود به ديگــران :
در اين روش شما بايد به قسمت نظرات وبلاگهاي ديگران رفته و از اونها دعوت كنيد كه به وبلاگ شما بيايند و از وبلاگ شما ديدن كنند .اين روش هم خوب جواب ميدهد، البته در صورتي كه طرفي كه شما در وبلاگش نظر داديد با معرفت باشد و  از وبلاگ شما ديدن كرده و نظر بدهد.
.استــفاده از نرم افزارهاي ايميل ماركتينگ :
     در اين روش بايد يك نرم افزار كه ايميل گروهي ميفرسته تهيه كنيد .و ليستي از ايميلهاي كاربران فعال اينترنت را كه خيلي از وبلاگها ميدهند تهيه كنيد و بنــر اسم سايت يا هر چيز ديگري را به ايميل آنها ارسال كنيد .تا خواننده به وبلاگ شمــا بياد.اين روش خيلي موثر است چون مثلا اگه شما به پنج هزار نفر تبليغ وبلاگ خود را به ايميلشان ارسال كنيد حداقل چهار هزار نفر آنها به وبلاگ شما مي آيند و ميخواهند ببينند كه چه كسي اين ايميلها را به ايميلشان فرستاده است و آمار وبلاگ شما به طور چشم گيري افزايش پيدا ميكند .
   - تبـــادل لينــك :
لينك كردن يعني قراردادن نام و آدرس سايت ديگه در سايت خودتون و اگر اين عمل متقابلا از هم از طرف دوستتون انجام بگيره ميشه تبادل لينك .در اين روش شما بايد ديگران را دعوت به تبادل لينك با خودتون بكنيد.مثلا به وبلاگ ديگه اي رفته و در قسمت نظرات بگيد كه من مايل به تبادل لينك با شما هستم اگر شما هم مايل هستيد خبرم كنيد.اين روش بهترين روش براي افزايش بازديد وبلاگ شمـا ميباشد.سعي كنيد بيشتر از اين روش استفاده كنيد .
لينك خودرا به سايت‌هايي بفرستيد كه مورد علاقه‌ي مراجعين شما هستند.
- به صفحاتي با هزاران لينك،كه دايركتوري‌هاي لينك نامنظمي دارند، لينك نفرستيد.چون نه براي ايجاد ترافيك سايت سودمند است و نه براي رتبه‌ ي شما در موتورهاي جستجو.
- با سايت‌هايي اقدام به تبادل لينك نماييد كه در صفحه‌ي اصلي‌شان، دايركتوري لينك به طور صريح ذكر شده باشد.
- از صفحات، با لينك‌هاي‌ انبوه استفاده نكنيد. احتمال بالا بردن ترافيك سايت، از اين طريق، بعيد به نظر‌ مي‌رسد.
- از دايركتوري‌هاي لينك، براي پيداكردن شركاي مناسب تبادل لينك، استفاده كنيد.
همواره كارهاي‌تان را طبق اصولي مشخص انجام دهيد. مي‌توانيد از نرم افزارهاي تبادل لينك يا صفحه‌ گسترده براي پيگيري لينك‌هاي درخواستي و حفظ جزئيات ارتباط با ساير سايت‌ها استفاده كنيد.
   - امضاي ايميل
     اين روشي بسيار ساده، اما تقريبا فراموش شده براي افزايش مراجعين به سايت است.
ما تقريبا هرروز، ايميل‌هاي زيادي مي‌فرستيم، اما اغلب فقط اسم خودرا در آن نوشته،گاه حتي چيزي نمي‌نويسيم. چرا ايميل‌هاي‌تان را با امضايي حاوي اسم و مطالب اندكي درباره‌ي وب سايت‌تان به همراه آدرس تمام نمي‌كنيد؟
باوركنيد بدون زياده روي مي‌توان در چهار خط، تمام مطالب لازم را بـيان كرد. حتماً از افزايش خارق العاده‌ي مراجعين به سايت، پس از اين كار، متعجب خواهيد شد. باورش سخت است، اما كنجكاوي، دريافت كنندگان ايميل‌ها را وادار مي‌كند روي لينك شما كليك كنند.
با مراجعه‌ي منظم به تالارهاي گفتگو، شركت در بحث‌ها، مطرح‌كردن پرسش و پاسخ به پرسش‌ها، مي‌توانيد ضمن ايجاد رابطه‌ي توأم با اعتماد با ساير اعضا،به طور رايگان به تبليغ سايت خود بپردازيد.
- تبادل ترافيك
    اين روش از آسان‌ترين روشهاي جذب مخاطب به سايت است. مثلاً، مي‌توانيد مزيت‌هاي رايگان براي وب گردي تعيين كنيد.
نقطه‌ي ضعف اين روش اين است كه افرادي كه از طريق مبادله‌ي ترافيك به سايت شما مراجعه مي‌كنند، به اندازه مراجعين از روش‌هاي قبلي هدف‌مند نيستند، زيرا اين افراد به يك دليل در اين تبادل ترافيك شركت مي‌‌كنند و آن به دست آوردن اعتبار بيش‌تر در كم‌ترين زمان ممكن است. اكنون زمان آن فرا رسيده كه شما وارد عمل شويد، چگونه مي‌توانيد فردي را كه فقط بيست ثانيه يا كم‌تر در صفحه‌ي وب شما توقف مي‌كند، تحت تأثير قرار دهيد.
)- مخاطبين خود را بشناسيد. زماني را به مبادله‌ي تبليغات اختصاص داده، در عين حال به نوع صفحات وبي كه تبليغ مي‌كنيد، توجه كند. اطمينان حاصل كنيد كه تبليغات شما به شكلي هدف‌مند، افراد را جذب مي‌كند.
)- سعي كنيد، تبليغاتي تنظيم كنيد كه خواندن آنها حداكثر چند ثانيه وقت بگيرد. تهيه‌ي تبليغات طولاني وقت‌گير، هنر چنداني نمي‌خواهد. مطمئن باشيد افراد از خواندن آنها خسته شده، بدون توجه به مطالب، روي دكمه‌ي "Next" كليك مي‌كنند.
به طور منظم، زماني را به مطالعه اين پنج روش مولد ترافيك، اختصاص دهيد. خواهيد ديد در يك چشم به هم زدن سايت‌ شما در مسير پيشرفتي هدفمند گام برمي‌دارد.
  قرار دادن لينــك باكسهاي پربازديد در وبلاگ
    در اين روش كافي است كه در سايت گوگل سرچ كنيد : لينك باكسهاي پربازديد تا گوگل براي شما لينكهارا به نمايش در بياورد و شما وارد وبلاگ اصلي لينك باكس شده و كد لينك باكس مورد نظر را در وبلاگ خود قرار داده و از طرف درخواست كنيد كه لينك شمارا در باكس خود قرار دهد
  تبـــــادل بنـــــــــر
    در اين روش شمـا بايد يك بنر براي خود ساخته و بنر را در سايتهايي كه فضا ميده آپلود كنيد مثل : Persiangig.Parsaspace.tinypic.ws,img98.com
كه سايتهاي parsaspace و persiangig نياز به دعوتنامه دارند ولي سايت tinypic نياز به دعوتنامه ندارد و يكي از بهترين سايتها براي آپلود عكسهاي شما ميباشد .پس از اينكه بنر خود را درست كرديد و در اينترنت آپلود كرديد.با آدرس بنـــر خود ميتوانيد با ديگران تبادل بنر كنيد كه اين هم مثل تبادل لينك هست ولي اون نوشته اي بود اين يكي به صورت عكس .
   - استــــفاده از سايتــها :
   خيلي از سايتها مثل سايت هاي   www.webfa.ir    www.mahansurf.com   سيستم افزايش بازديد دارند كه ميتوانيد از اين سايتها استفاده كنيد روش استفاده از اين سايتها به اين صورت است كه شما ابتدا عضو سايت مي شويد و به ناحيه كاربري تان رفته  و كدهاي مربوطه به سيستم را در وبلاگ خود قرار دهيد و شروع به كسب اعتبار كنيد تا بتوانيد لينك خود را قرار دهيد .براي كسب اطلاع بيشتر ميتوانيد در بخش ناحيه كاربري  خود به بخش راهنما مراجعه كنيد.
- پستهــاي بيشتر و جالب در وبلاگ خود بگذاريد :
اگر شمــا در وبلاگ خود خيلي فعال باشيد و روزي 5 يا 6 پست در وبلاگ خود قرار دهيد در هر پستي كه ميدهيد نام وبلاگ شما بدر ليست وبلاگهاي بروز شده ثبت ميشه و چندين نفر هميشه آنلاين هستند و حداقل در هر پستي كه ميدهيد 8 يا 10 نفـر از طريق وبلاگ سرور به وبلاگ شما مي آيند .
هميشه سعي كنيد مطالبي كه در اينترنت خيلي كمياب و جديد هستند در وبلاگ خود قرار دهيد تا بيننده جذب شود و مطالب مورد نظر خود را در وبلاگ شما جستجو كند و وبلاگ شما تبديل به وبلاگ مورد علاقه او شود .

يك روش مكمل  هم اين است كه نوشته  هاي خود را در سايت هاي ديگر بنويسيد و به  نوشته هاي وبلاگ تان لينك دهيد

مثلا شما مي توانيد در ماهان سورف  براي خود دسته بندي هايي ايجاد كرده و براي خود نوشته هايي را بنويسيد همچنين امكان تعريف كردن كلمات كليد و نطر دهي نيز وجود دارد

شما در هر نوشته اي كه ارسال مي كنيد مي توانيد قسمتي از نوشته ي اصلي تان را در ماهان سورف  قرار دهيد و سپس بنويسيد كه براي مشاهده متن كاملا به فلان آدرس مراجعه نماييد
  – روش هاي پرداختي
   روش هاي پرداختي در وب سايت داراي ريسك و هزينه هستند. فعاليت هاي تجاري كه داراي بازگشت سرمايه باشند، مي توانند از اين روش ها بهره برند. اگر مدل تجاري شما داراي بازدهي مناسب باشد، مي توانيد با استفاده از روش هايي مانند پرداخت به وسيله كليك يا لينك، براي سايت خود ترافيك مجازي ايجاد كنيد. البته با فعاليت هاي پرداختي براي افزايش ترافيك وب سايت، هزينه گزافي را پرداخت خواهيد كرد، در حالي كه با روش هاي رايگان نيز مي توانيد جذابيت سايت خود را بالا ببريد و فروش خود را افزايش دهيد.
پستهاي تان را با پستهاي مرتبط تمام كنيد:
شما كه براي پستهايتان اين همه وقت ميگذاريد يك دقيقه هم وقت بگذاريد و پستتان را با پستهاي مرتبط تمام كنيد. پستهاي مرتبط پستهايي است كه حدس مي زنيم خواننده علاقه مند به نوشته ما از آن هم خوشش خواهد آمد. البته آن هم بايد در وبلاگ خودمان باشد.در پايان هر مطلب مي توانيد پستهاي مرتبط را ببينيد.
اگر ميخواهيد بدانيد چقدر تاثير دارد من زماني كه تازه اين كار را شروع كرده بودم، يك پست را در نظر ميگرفتم. زماني كه بازديدش به 2000 مي رسيد مقدار كليك روي لينكهاي مرتبط را مي شمردم. به صورت ميانگين كه به دو مطلب مرتبط لينك ميدادم به ازاي هر 2000، 500 بازديد هم از اين راه به دست مي آوردم. حال مثلا اگر بازديد شما از دو پست 4000 باشد مي شود 5000. اختلاف ديگر قابل چشم پوشي نيست!اگر روي هاست شخصي وردپرس استفاده ميكنيد افزونه براي پست مرتبط زياد است.
   از سايدبارتان بازديد بسازيد:
   به سايدبار كنار هر پستتان نگاه كنيد. خواننده آنجا را هم ميبينند. بد نيست بعضي اوقات به خودتان در آنجا لينك بدهيد. مثلا به سه پست برترتان. براي اين كار هم افزونه در وردپرس زياد است. خواننده هاي شما تصاعدي اين مطالب را ميخوانند و اين پستها تصاعدي پربازديد مي شوند. من در صدد هستم دوباره اين شيوه را در اين وبلاگ اجرا كنم اما بر حسب تچربه ميگويم حدودا به ازاي هر 1000 بازديد حدودا 50 كليك هم اين لينكها ميگيرد. اگر وبلاگتان از طرف لينكدوني هاي زيادي حمايت ميشود اين بازديد تا حدود 150 به ازاي هر 1000 بازديد پيش بيني ميشود. بد هم نيست Smile
– اگر مطلبي ميخواهيد بگذاريد قبلش عنوان مطلب رو در گوگل جستجو كنيد و ببينيد چند سايت بهتون معرفي مي كنه. اگر بنظرتون زياد اومد از گذاشتن اون مطلب صرفه نظر كنيد و بالعكس.( چون اگه يه متني را مثلا ۱۰۰۰۰۰۰ تا سايت / وبلاگ بذاره ديگه انتظار ورود كاربر از گوگل به سايت شما ۱% مي باشد – در كل دنبال مطالبي باشيد كه جذاب باشه و در سايت هاي كمي باشه كه يوزر بياد به سايت شما )
– بر روي لينك هاي دانلود خود پسورد بذاريد و پسوردتون به صورت www.yourdomain.com  باشه !(به جاي yourdomain آدرس سايت يا وبلاگتان را بنويسيد. اين كار باعث مي شود تا در بلند مدت ادرس سايت شما در ذهن كاربر بماند. براي لينك هاي دانلود خود در همان جايي كه مي خواهيد لينك را بگذاريد، باكس كوچكي درست كنيد كه مرتب و منظم لينك دانلود و پسورد را داخل اون باكس بذاريد . ( اين كار به نكته ۲ هم مربوط ميشه )
– حتما هميشه لينك هاي دانلود خودتان را چك كنيد تا لينكي از كار نيفتاده باشد – ميتوانيد از كاربران تان هم بخواهيد تا لينك هاي خراب را گزارش كنند! ( اين مورد خيلي مهم است ! اگر كاربر ۲ تا لينك دانلود را بزند و لينك ها خراب باشد، ديگر كاربر به سايت شما نخواهد آمد ( احتمال بازگشت كاربر به سايت شما بسيار ضعيف مي شود ) و ذهنيت كاربران از سايت شما خراب مي شود ! )

– تيتري كه براي مطلب تان انتخاب مي كنيد بايد كامل و صحيح باشد. ( يعني نه زياد نامه باشه و نه خيلي كوتاه ! تيتري باشد كه به طور خلاصه مفهوم كلي آن پست شما را براي كاربر برساند – اين كار براي سئوي سايت شما  گوگل هم مفيد است )

– عكس هاي مطالبتون همه به يك اندازه باشد.توصيه مي كنم از ۳۲۰ پيكسل بزرگتر نباشد. ( اين مورد هم مهم هست و به نكته ۲ مربوط ميشه)

  و نكاتي ديگر براي افزايش بازديد و ترافيك سايت
خب صد در صد هر وبمستري دوست داره كه سايتش در رتبه هاي بالاي گوگل قرار بگيرد . روش هاي متنوعي وجود دارد كه همگي به نظر من مكمل يكديگر هستند. اكنون به شما مهمترين اين راه ها را آموزش مي دهم تا وب سايت خود را محبوب نماييد و ترافيك آن را بالا ببريد.
دقت كنيد كه هيچ سايتي در مدت كم نمي تواند ترافيك بالاي كسب كند و اگر اينطور هم باشد موقتي است. پس براي ديدن نتيجه بايد چند ماهي صبر كنيد.
   نكته اول:
   مهمترين و اولين چيزي كه بايد به شما بگويم اين است كه بايد چيزي براي ارائه داشته باشيد. اگر شما مي خواهيد در زمينه سايت هاي اينترنتي موفق شويد بايد يك سرويس يا مطلب و يا … حتي الامكان جديد و يا كم نظير ارائه كنيد. پس اگر چيزي براي ارائه نداريد هر چه سريعتا از فكر بالا بردن آمارتان بيرون بياييد!
  نكته دوم:
   طراحي وب سايت شما بايد با محتواي آن هم خواني كامل داشته باشد. بخصوص اگر سايت براي فارسي زبانان راه اندازي شود.
   اصولا كاربران ايراني بيشتر جذب سايت هايي با ظاهر ساده و زيبا مي شوند.
  نكته سوم:
از كپي كردن مطالب از سايت هاي هم موضوع بشدت بپرهيزيد زيرا اينكار پس از چند بار بازديد كاربر، به راحتي تشخيص داده مي شود.
شايد بپرسيد كاربر فكر مي كند سايت هاي ديگر از سايت من كپي كرده اند. در جواب بايد بگويم تشخيص به وسيله تاريخ ارسال مطلب بسيار آسان است!
  نكته چهارم:
  با مخاطبانتان ارتباط نزديك برقرار كنيد. يك مكان با عنوان تماس با ما در سايت خود حتما داشته باشيد و در صورت لزوم حتي شماره تماس مستقيم خود را در سايتتان بگذاريد و بخصوص در پايين سايت. اين مسئله براي بعضي موتورهاي جستجو نقش كليدي دارد مانند ياهو!
نكته پنيجم:
يكي از سايت هايي كه وبمستران حرفه اي براي آن سروكله مي شكنند ثبت سايتشان در دايركتوري بزرگ و جهاني dmoz.org است. به هر قيمتي (ولي به درستي )سايت خود را در اين دايركتوري ثبت كنيد. سپس خواهيد ديد كه پس از مدتي ترافيك سايت تان چگونه افزايش مي يابد.

   نكته ششم:
  در صورتي كه مطلب در يك سايت ديگر دلتان را بدجور گرفت و خواستيد آن را كپي نماييد حتما منبع و لينك مستقيم ان را نيز در پست خود بگذاريد. زيرا اينكار صداقت شما را به كاربران مي رساند. و سعي كنيد از سايت هاي خارجي زبان مطالب را گرفته و به فارسي ترجمه كنيد و براي كاربرانتان بگذاريد.

  نكته هفتم:
   كاربرها و بازديدكنندان سايت يا وبلاگتان را نرنجانيد. بخصوص ايرانيها را، كه خيلي زود رنج هستند و اگر ببينند براي ديدن يك مطلب بايد هزار و اندي از صفحات مثل عضويت اجباري و … را بگذرانند بي خيال ماجرا خواهند شد!

   نكته هشتم:
لينك بدهيد و لينك بگيرد و خصيص نباشيد! در اين چند ساله اخير وبسترها بخصوص پربازديدها! خيلي خصيص شده و به راحتي به كسي لينك نمي دهند. با آرامش و با متني حساب شده و كاملا محترمانه درخواست تبادل لينك كنيد.

  نكته نهم:
   قالب سايتان را با تمام مرورگرها منطبق كنيد! هنوز خيلي ها از مرورگر تنفر آميز IE6 استفاده مي كند كه مرورگري كاملا غير استاندارد است! پس سايت شما بايد براي همه به يك شكل بارگزاري شود. همچنين قالب خود را بسيار سبك بسازيد زيرا با سرعت حلزوني اينترنت در ايران بعضي ها حوصله چند دقيقه لود شدن يك سايت را ندارند!

نكته دهم:
كلمات كليدي سايت خود و سايت هاي رقيب را به دقت بررسي كنيد و بهترين ها را برگزينيد. براي اينكار از سايت dwords كه يكي از سايت هاي گوگل است كمك بگيريد. همچنين توضيحات سايت خود را فراموش نكنيد.

   نكته يازدهم:
سعي كنيد آدرس وب سايت شما كوتاه و به خاطر سپردن آن آسان باشد.

نكته دوازدهم:
عنوان وب سايت اولين موردي است كه كاربر به هنگام ورود به سايت شما مي بيند. پس عنواني مناسب، كوتاه و روان انتخاب كنيد. مثلا اگر سايتي با محتواي موزيك داريد عنوان “دانلود موزيك هاي جديد ايراني” مي توانيد مناسب باشد.از به كاربردن اولين ، برترين ، قدرتمندترين و … بپرهيزيد.

  و يك نيم نكته ي ديگر:
   سعي كنيد از هر چيز و از هرجا ننويسيد! اگر خود را روي موضوعي خاص متمركز كنيد بيشتر پيشرفت خواهيد داشت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: افزايش ترافيك وب سايت، افزايش ترافيك سايت، آموزش ترافيك سايت، راه هاي ترافيك سايت، راه كارهاي ترافيك سايت، سئو سايت، موتورهاي جستجو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۴۳:۴۴ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

بررسي و نتايج آپديت پاندا ۴٫۱ بر روي سايتها

بررسي و نتايج آپديت پاندا 4.1 بر روي سايتها

 

بررسي و نتايج آپديت پاندا ۴٫۱ بر روي سايتها

بررسي و نتايج مهم آپديت پاندا ۴٫۱ ، بايدها و نبايدها ، توصيه هاي مهم

يافته ها و تجزيه و تحليل آپديت پاندا ۴٫۱ ؛ بازاريابي ارجاعي – استفاده بييش از حد از كلمات كليدي ؛ هشدارهاي امنيتي و فريبكاريهاي رايج
روز سه شنبه ۲۳ سپتامبر گوگل آپديت پاندا ۴٫۱ را اجرا كرد . با اجراي آپديت جديد پاندا تعداد زيادي از سايتهاي كوچك و متوسط از جايگاه و موقعيت بهتري برخوردار خواهند شد. سيگنال هاي جديد پاندا به شناسايي محتواهايي كه داراي كيفيت پايين هستند كمك خواهد كرد.

از پا درآمدن بازاريابان ارجاعي (Affiliate Marketers)
تعدادي از وبسايتهاي ارجاعي را كه در طول آپديت پاندا ۴٫۱ نابود شدند را مورد تجزيه و تحليل قرار داده اند در حال حاضر مشخص شده است كه كسب و كار و فعاليت هاي بازاريابان ارجاعي براي مدت زمان طولاني به خاطر آپديت هاي قبلي پاندا با اختلال مواجه شده است و خيلي جالب است بعضي از سايتهاي ارجاعي كه چندين سال است كه در اين حوزه فعاليت ميكنند توسط آپديت پاندا ۴٫۱ مورد آسيب واقع شده اند . برخي از اين سايت ها فعاليت خود را از سال ۲۰۱۲ آغاز كرده بودند.

به عنوان مثال : در بين اين تجزيه و تحليل ها سايتهايي وجود داشته اند كه محتواي خيلي ضعيف و بي كيفيت در كليدواژه هاي مربوطه بوده اند در حالي كه هدف اصلي شان ارجاع و هدايت كاربران به وب سايتهاي همكار و شريك شان همچون آمازون و سايتهاي تجاري الكترونيكي ديگر بوده است.

صفحات فرود (Landing page) اين چنين سايتهايي از يك پاراگراف كوتاه مرتبط با كليدواژه جستجو شده توسط كاربر در بالاي صفحه و سپس فهرستي از لينك هاي ارجاعي به آمازون يا ديگر وب سايتهاي همكار يا شريك تشكيل شده است. بسياري از اين صفحات در برگيرنده اطلاعات مفيد و آگاه دهنده نيستند و كاملا واضح است كه اين سايتها دروازه ورودي براي ديگر سايتها براي فروش محصولات و سود مالي بيشتر است.
بررسي ها ثابت كرده است كه گوگل از فوريه ۲۰۱۱ زماني كه الگوريتم پاندا براي اولين بار اجرا شد ؛ هزاران بار اين واسطه گري ها و دلالي ها را قطع كرده است و به نظر مي رسد آپديت پاندا ۴٫۱ خشونت و فشار خود را نسبت به سايتهاي ارجاعي بيشتر كرده است.
در اين بين سايتهايي وجود دارند كه داراي صفحاتي هستند كه در كليدواژه هدف داراي رنك هستند اما زماني كه شما از آن صفحات بازديد ميكنيد فهرستي از لينكهاي ارجاعي را در ابتداي صفحه مشاهده ميكنيد و كمي پايينتر محتواي واقعي را كه كاربران جستجو كرده اند را مشاهده ميكنيد.
بنابراين زماني كه شما براي كليدواژه يا موضوع A جستجو ميكنيد ؛ با صفحه اي مواجه مي شويد كه شامل موضوعاتي چون D ؛ E ؛ F ؛ G هستند در حاليكه موضوع يا كليدواژه A در انتهاي صفحع واقع شده است. قطعا شما به عنوان يك كاربر از اين موضوع خوشحال نخواهيد شد. كاملا آشكار است كه مديران اين چنين سايتهايي در تلاشند كه براي بدست آوردن سود مالي بيشتر كاربران را مجبور كنند كه بر روي لينكهاي ارجاعي كليك كنند . استفاده از لينك هاي ارجاعي به علاوه كارهاي فريب آميز ميتواند يك تركيب كشنده باشد.

بررسي و نتايج آپديت پاندا 4.1 بر روي سايتها

بررسي و نتايج آپديت پاندا ۴٫۱ بر روي سايتها

سايتهاي ارجاعي كه داراي صفحات خالي يا شكسته هستند :
در نتايج جستجوي ارگانيك گوگل با صفحاتي فرودي (Landing page) مواجه شده اند كه خالي يا شكسته بودند. قطعا هدايت كاربران به يك سايت ارجاعي كه داراي صفحات شكسته يا خالي هستند ميتواند يك موضوع خيلي خطرناك باشد. ما با ۱۰۰ درصد اطمينان خاطر به شما ميگوييم كه كاربران در مواجه با چنين سايتهايي به سرعت از سايت خارج و به صفحات نتايج جستجو برخواهند گشت كه اين موضوع ميتواند موجب آسيب رساندن به سايت شود. قبلا چندين بار ذكر شده كه زمان كوتاه در سايت بودن ميتواند يك دعوت بزرگ از پاندا به سايت باشد.

صفحات (Doorway) به علاوه صفحات ارجاعي Affiliate ميتواند خطرناك باشد:
چندين سايت كه توسط پاندا ۴٫۱ صدمه ديده بودند مجدد مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت و مشخص شد كه تعداد زيادي از آن سايتها داراي تعداد زيادي از صفحات Doorway بودند . (صفحاتي كه داراي كيفيت بسيار پايين و محتواي ضعيف و بيش از حد با كلمات كليدي سئو شده بودند.)
و زماني شما به سايتتان صدمات بيشتري ميزنيد كه علاوه بر كيفيت پايين و سئو بيش از حد و استفاده از كلمات كليدي بيشتر؛ از لينكهاي ارجاعي در سرتاسر محتوا استفاده كرده باشيد . بنابراين دو شكل در اينجا وجود دارد ؛ اول اينكه شما داراي صفحاتي هستيد كه بيش از حد سئو و بهينه سازي شده اند و دوم اينكه شما داراي صفحات ارجاعي با كيفيت پايين هستيد كه كاربرانتان را به وب سايت هاي همكار يا شريكتان براي مواردي چون خريد و غيره هدايت ميكنيد.

استفاده بيش از حد از كلمات كليدي و صفحات Doorway
اين يك هشدار جدي براي سايتهايي است كه در صفحاتشان كلمات كليدي بيش از حد بكار ميگيرند. بسياري از اين سايتها توسط آپديت پاندا ۴/۱ به شدت آسيب ديده اند. در برخي از صفحات سايتها از كلمات كليدي در تگ عنوان (Titel tag)  متا ديتا (Meta data) و در بدنه (Body) متن بيش از حد استفاده شده است. علاوه بر اين چندين نمونه از سايتهايي ديده شد كه از صفحات Local Doorway (محلي) استفاده اند كه داراي سئو بيش از حد بوده است . براي مثال استفاده از (اسم شهر) + كلمه كليدي ۱ (اسم شهر) كلمه كليدي ۲ + (اسم شهر) + كلمه كليدي ۳ در عنوان (Titel) و در سرتاسر صفحه.
بنابراين بسياري از اين صفحات داراي اطلاعات و محتواي بسيار بي كيفيت و غير مفيد هستند. حتي برخي از اين صفحات تنها داراي يك عكس بدون حق كپي رايت هستند. و يا صفحاتي كه داراي محتواي تكراري (Duplicate) هستند و تنها براي يك موقعيت جغرافيايي متفاوتي هدفگذاري شده اند.
در واقع روزهاي سايتهايي كه داراي صفحات بيش از حد بهينه شده و از كلمات كليدي در عنوان و متاديتاها پرشده اند به سر آمده است و جالب است كه بدانيد آپديت پاندا ۴٫۱ تعدادي از سايتهايي را كه اين تاكتيك را بكار برده اند را مورد هدف قرار داده است.
اين مورد بارها و بارها به قربانيان پاندا ذكر شده است كه از يك فرد سوم بي طرف بخواهيد كه سايت شما را بررسي و بازتاب و گزارشي از سايت را براي شما فراهم آورد تا بتوانيد يك بينش درستي نسبت به سايتتان داشته باشيد. چرا كه بسياري از صاحبان سايتها به محتواها و تنظيمات و ساختارهاي سايتشان بسيار نزديك هستند بنابراين ممكن است نتوانند قضاوت درستي نسبت به سايتشان داشته باشند. بنابراين شما با استفاده از داده ها و اطلاعاتي كه اين فرد در اختيارتان قرار ميدهد ميتوانيد سايتتان را از صدمات احتمالي پاندا حفظ و مصون كنيد.
فريبكاري Deception :
چندين سايت كه بخاطر مشكلات تبليغاتي توسط پاندا ۴٫۱ صدمه ديده بودند نيز ديده شد . بسياري از اين مشكلات شامل استفاده از تبليغات در سرتاسر محتوا ؛ استفاده از تبليغات بدون هيچگونه ساختار مشخص و سازماندهي شده و در هم آميختن تبليغات با محتوا به نحوي كه تشخيص و تمايز تبليغ از محتوا براي كاربر بسيار سخت باشد.
بنابراين اگر شما تبليغات زيادي را در سايتتان قرار داده ايد بايد يك تمايز آشكار بين محتوا و تبليغات تان ايجاد كنيد. چرا كه كاربر ممكن است در تشخيص اينكه كدام تبليغات است يا محتوا سردرگم شود. و اگر كاربران به جاي محتوا ؛ اشتباها بر روي تبليغات كليد كنند قطعا شما بسياري از كاربرانتان را از دست خواهيد داد و توسط پاندا مجازات خواهيد شد.

كاربران از اينكه فريب داده شوند بسيار متنفرند و اين امر ميتواند نرخ خروج از سايت شما را بالا ببرد. هم چنين بسياري از كاربران ممكن است از سايت تان به برخي از سازمان هايي كه بر روي امنيت كار ميكنند يا به خود گوگل گزارش دهند و شكايت كنند. كاربران همچنين ميتوانند از سايتتان درر شبكه هاي اجتماعي و … به عموم شكايت كنند. و ضمنا گوگل اگر كه شكايتها به شكل عمومي مطرح شود ميتواند سايت را به طور كامل حذف كند.
فريب دادن كاربران كار بسيار ناپسندي است ؛ بنابراين راه درست را در پيش بگيريد ؛ پاندا هميشه نظاره گر شما است.

سايت هاي محتوا محور بايد بازبيني و اصلاح شوند (مزرعه محتوا)
چندين سايت كه ذاتا محتوا محور بودند مورد تجزيه تحليل قرار گرفت و برخي از اين سايتها در طول پاندا ۴٫۱ مورد آسيب واقع شده بودند بسياري از اين سايت ها از مقالات How to (مقالاتي كه تماما با عنوان چگونه شروع ميشوند و اغلب توسط كاربران گردآوري شده و در سايت به عنوان پست ميهمان انتشار ميابد براي مثال سايت wikihow.com تماما از مقالات How to تشكيل شده است. مثلا عنوان چنين مقالاتي ميتواند How to make fire? باشد به معناي چگونه يك آتش درست كنيم پر شده اند.)
گمان مي رود كه بسياري از افراد در بازاريابي ديجيتال متوجه شده اند كه پاندا بوجود آمد تا چنين سايتهايي را مورد هدف قرار دهد. سالها پس از بوجود آمدن چنين سايتهايي بسياري از آنها نابود شدند.
علاوه بر مشكلاتي كه در بالا ذكر شد ؛ سايتهايي كه داراي طراحي ضعيف و بدون ساختار منظم و منسجمي هستند و سايتهايي كه از لينكهاي ارجاعي و تبليغات در سرتاسر محتوا استفاده ميكنند قطعا با مشكل بر خواهند خورد.بعضي از مديران سايتها مقالات how to را از ديگر وب سايتهايي برجسته و معروف كپي كرده اند و بدون هيچگونه تغييري آن را در سايت خود قرار داده اند.
چندين سايت كه فعاليت خود را در سال ۲۰۱۴ آغاز كرده بودند در طول آپديت پاندا ۴ داراي رتبه و جايگاه خوبي شده بودند اما از آنجايي كه گوگل براي شناسايي و درك مقالات كاربران ؛ محتوا و موقعيت تبليغاتي سايتها احتياج به زمان بيشتري داشت تعدادي از اين سايتها در طول آپديت پاندا ۴٫۱ با افت شديدي در جايگاه و رتبه مواجه شدند. و گوگل كاملا نگران است كه چرا چنين سايتهايي تلاشي براي افزايش موقعيت و جايگاه خود انجام نميدهند.
اما اين مسئله ميتواند موقتي باشد ، اما با اجراي پاندا ۴٫۱ مراقب سايتهايتان باشيد اگر چه براي اين كار ديگر دير شده است . بنابراين اگر شما به فكر ايجاد سايتهاي محتوا محور هستيد و سايتهايي كه با مقالات how to پر شده باشند ، در تصميم خود تجديد نظر كنيد. شما نبايد محتوا را از ديگر وبسايتها كپي كنيد چرا كه تركيب اين دو مسئله يعني استفاده از مقالات how to و كچي كردن از ديگر وبسايتها مطمئنا سايتتان را با مشكل مواجه خواهد كرد. اميدواريم كه گوگل در آپديت بعدي خود سريعتر به اين مجازات ها جامه عمل بپوشاند.

بررسي و نتايج آپديت پاندا 4.1 بر روي سايتها

بررسي و نتايج آپديت پاندا ۴٫۱ بر روي سايتها

هشدارهاي امنيتي ، تبليغات پاپ آپ ، و دانلودهاي اجباري
برخي از سايتها از ابزارهاي تبليغاتي مزاحم و نرم افزارهاي جاسوسي و ويروسي در سايت استفاده كرده بودند. برخي از سايتها از پاپ آپ هاي فاحش و وحشتناك و همچنين دانلودهاي اجباري استفاده كرده بودند كه اين مسئله ميتواند بسيار آسيب رسان باشد.
هنگامي كه پاندا بر روي رضايت و تعاملات كاربر تمركز كرده است گذاشتن پاپ آپ هاي تجاوز كارانه و دانلودهاي اجباري ميتواند زنگ خطر بزرگي براي سايتها باشد.
كاربران از پاپ آپ متنفرند ، به ويژه زماني كه اين اولين برداشت ذهني آنها از سايتتان باشد. دوم اينكه كاربران ار هر گونه دانلود ميترسند و كساني كه آنها را مجبور به دانلود اجباري ميكنند قطعا تنها ميگذارند. سوم اينكه پيامها و هشدارهاي امنيتي در فاير فاكس ، كروم ، اپليكيشن هاي آنتي ويروس ، wot و غيره كمكي به حل اين مسئله نميكنند.
اطمينان ، اعتماد ، اعتبار فاكتورهاي خيلي مهم براي اجتناب از صدمات و آسيبهاي پاندا هستند. مراقب باشيد شما ميتوانيد با موضوعاتي كه در بالا ذكر شد چون فريبكاري ، پاپ آپ ، استفاده از تبليغات در سرتاسر محتوا و غيره سيگنالهاي قوي را به گوگل بفرستيد كه نشان دهنده نارضايتي كاربرانتان از سايت شماست.

پاندا ۴٫۱ درست مثل پاندا ۴ يك آپديت بزرگ بود كه بسياري از سايتها را تحت تاثير قرار داد. در طول پاندا ۴٫۱ بسياري از سايتها داراي موقعيت و رتبه بسيار خوبي شده اند و ارتقا پيدا كردند و بسياري از ضربه ها و آسيب هاي پاندا ۴٫۱ در امان نماندند و برخي از سايتها حتي تا ۷۰% به لحاظ رتبه و جايگاه نزول پيدا كردند.

چند توصيه مهم به سايتهايي كه توسط پاندا ۴٫۱ تحت تاثير قرار گرفته اند :
سايتهايي كه در اين بين قرباني آپديت پاندا ۴٫۱ شده اند ميتوانند فرآيند بهبودي و اصلاح را شروع كنند و سايتهايي هم كه در اين بين برنده شده اند و پيشرفت داشته اند ميتوانند تلاش خود را در جهت ثابت ماندن ترافيك بدست آمده كنند.
اگر شما توسط آپديت پاندا ۴٫۱ آسيب ديده ايد براي شناسايي محتوايي كه به خاطر آن دچار آسيب و صدمه شده ايد گزارش پاندا را انجام دهيد run a panda report تا با تجزيه و تحليل آن محتوا بتوانيد به مشكلات مربوطه پي ببريد.

از آنجايي كه بسياري از مديران سايتها به محتوا و تنظيمات سايت خيلي نزديك هستند ممكن است نتوانند متوجه مشكلات سايت شوند بنابراين از يك فرد بي طرف بخواهيد كه گزارشي از سايتتان برايتان فراهم كند تا بتوانيد قضاوت صحيحي راجع به سايتتان داشته باشيد اگر اين كار را نكنيد آپديت پاندا ۴٫۱ براي شما تصميم ميگيرد.
اگر شما در طول آپديت پاندا ۴٫۱ داراي موقعيت و جايگاه بهتري شده ايد و پيشرفت داشته ايد بر روي ثابت نگه داشتن جايگاه و موقعيت و ترافيك سايت تلاش كنيد.
به ياد داشته باشيد كه اصلاح و بهبودي صدمات وارد شده از پاندا مستلزم زمان است ، بنابراين شما در ابتدا بايد تغييراتي را در سايتتان ايجاد كنيد ، سپس گوگل بايد اين تغييرات را بررسي و دوباره كرال كند recrawl كند و سپس گوگل دوباره رضايت كاربر را سنجيده و نتيجه گيري ميكند. اين مسئله زمان بر است پس صبور باشيد.
آخرين نكته و مهم ترين نكته اين است كه بدانيد الگوريتم پاندا حول محور رضايت كاربر ميچرخد. اطمينان حاصل كنيد كه تعاملات كاربرانتان قوي است و كاربران از محتوواهايتان راضي و خشنود هستند. كاربرانتان را براي كليك كردن بر روي تبليغات فريب ندهيد.

در صورتي كه اين مطلب مورد توجه شما قرار گرفت لطفا با دوستان خود در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذاريد تا استفاده كنند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: الگوريتم پاندا 1.4، الگوريتم پاندا، سئو و بهينه سازي، پاندا، سئو و بهينه سازي سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۷:۰۳ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

آپديت پنگوئن در كار نبوده است اين حرف گوگل است!

چند روز پيش متوجه شايعات زيادي پيرامون آپديت احتمالي پنگوئن گوگل شدم. جامعه سئو تغييرات عظيمي را در نتايج جستجوي سايتهاي پنالتي شده قبلي اعلام كردند ، كه بسياري از آنها تحت تاثير آپديت پنگوئن گوگل قرار گرفته بودند.

بررسي آپديت پنگوئن گوگل

الگوريتم پنگوئن گوگل سايتهايي را كه سعي دارند نتايج جستجوي خود را از طريق روشهاي مختلف لينك بيلدينگ(link building ) كه غير طبيعي به نظر مي رسند را سئو و بهينه سازي كنند مورد هدف قرار مي دهد.اين اقدام براي لينك بيلدينگ به شيوه دستي نيست ، بلكه بيشتر يك الگوريتمي است كه اين نوع از لينك ها را به صورت خودكار شناسايي مي كند.

سخنگوي گوگل در Search engine land گفته است : در حال حاضر هيچگونه اقدامي براي آپديت پنگوئن و اسپم كردن وجود ندارد بنابراين طبق اعلام گوگل اين آپديت حداقل هيچگونه ارتباطي با اسپم شدن ندارد ، در حقيقت گوگل طوري اين مسئله را تشريح كرد كه گويي هيچگونه آپديتي رخ نداده يا (وجود نداشته است.)

خيلي از مديران سايتها از تغييراتي كه درجات (ranking) سايت هايشان در ۲۴ الي ۴۸ ساعت گذشته اتفاق افتاده بود سخن گفتند ، كه اين تغييرات هيچگونه ارتباطي با آپديت پاندا ۴٫۵ كه دو هفته پيش منتشر شده بود نداشت ، اكثر آنها گفتند آپديتي كه سايت هايشان را تحت تاثير قرار داده است داراي موضوعات پنگوئن بودند (يا مربوط به موضوعات آپديت پنگوئن بودند ) اما همه آنها مطمئن نيستند كه اين تغييرات مربوط به آپديت پنگوئن نباشد، اما در حال حاضر بسياري از كارشناسان سئو و مديران سايتها متوجه تغييراتي در درجه (ranking) سايتها شدند.

در زير شما ميتوانيد نمودار سايتي را ببينيد كه يك پنالتي الگوريتمي داشته است كه در چند روز گذشته آن را اصلاح كرده است (recover) . معلوم مي شود كه اقدام دستي (manual action) مربوط به portent به سرعت و بطور شگفت انگيزي reverse نقض و باطل شد. كه اين موضوع دلالت بر اين دارد كه مشكلي در رابطه با اين اطلاعيه وجود دارد ! اما اين شركت سئو كار مجرب به خاطر اين اقدام كاملا متحير شده است و متوجه نمي شود كه چرا آنها يك اطلاعيه لينك غير معمول را دريافت كرده اند.

آپديت پنگوئن سئو و بهينه سازي - سئو

سايت My blog guest از اين اقدام دستي كاملا سر در گم شده است.

چندي قبل شما خبري را مبني بر پنالتي شدن يكي از شبكه هاي بزرگ بلاگ مهمان را از طرف گوگل دريافت گرديد ، بازخورد اين خبر تا حدي بود كه به نظر مي رسيد كه ناشران My blog guest پنالتي شده اند.

بخش حيرت انگيز اين بود كه خود سايت My blog guest اطلاعيه اقدام دستي در Google webmaster tools را دريافت كرد.

گوگل الگويي از لينك هاي غير معمول ، مصنوعي ، فريبنده و دستكاري شده اي را كه مربوط به صفحات سايت شما مي شود را شناسايي كرده است . اين لينك ها ممكن است نتيجه خريدن لينك و يا شركت در طرح هاي لينك باشد كه موجب دريافت page rank مي شود. اين اقدام َArn smarty ، سئو كار مجرب و مالك سرويس بلاگ مهمان را سر در گم كرد!!

خوب اگر خود شبكه بلاگ مهمان منبع اين خطا بوده چرا اين اطلاعيه اين موضوع را روشن نمي كند؟چرا اين اطلاعيه پنالتي مبني برداشتن لينك هاي غير معمول به دامين My blog guest وارد شده نه به دامين My blog guest به خاطر منبع اين پنالتي!

به طور خلاصه چرا My blog guest توسط يك عمل دستي به خاطر لينكها مورد هدف قرار گرفته است بجاي اينكه خودش بخشي از طرح لينك باشد؟


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: بررسي آپديت پنگوئن گوگل، آپديت پنگوئن، سئو، سئو در گوگل، سايت گوگل، بهينه سازي سايت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۴:۴۰ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)

تبليغات و برندينگ در اينستاگرام

اينستاگرام

اينستاگرام ابزاري قدرتمند براي پياده سازي ماهيت يك برند به طور تصويري است. يكي از محبوب‌ترين شبكه‌هاي اجتماعي در حال حاضر اينستاگرام است و به همين دليل بستر مناسبي براي تبليغات و افزايش مشتريان براي كسب و كارها مي‌باشد. با توجه به دسترسي آسان و فعال بودن اين شبكه قدرتمند و پر طرفدار شاهد حضور كاربران ايراني بسيار زياد و همچنين شركت‌ها و سازمان‌هاي ايراني در اين شبكه اجتماعي هستيم بطوريكه سازمان‌هاي دولتي، بانك‌ها و مراكز درماني و عمومي دولتي و خصوصي و همچنين افراد مشهور بسياري در اينستاگرام ديده مي شوند….

چرا بايد از اينستاگرام استفاده كنيد؟

كلمه Marketing (بازاريابي) را در اينستاگرام جستجو كنيد. از نتيجه آن شگفت زده خواهيد شد. زماني كه مي خواهيد استراتژي بازاريابي تان را ايجاد كنيد، اين پلتفرم عالي را فراموش نكنيد. زماني كه اينستاگرام آغاز به كار كرد، تنها براي ارسال پست هاي شخصي كاربرد داشت. ارزش بازاريابي نداشت و براي اهداف بازاريابي استفاده نمي شد. به همين دليل است كه شما بايد بدانيد كه چگونه مي توان از اينستاگرام به منظور بازاريابي استفاده كرد.

با اين حال، اينستاگرام در سال هاي اخير نشان داده كه پلتفرم كارآمدي براي بازارياب هست. شما مخاطبين جديدي داريد و به شيوه اي كه دوست دارند بازاريابي مي كنيد: بصري (عكس) و پيامي كوتاه امروز استفاده از اينستاگرام توسط شركت ها افزايش يافته است. اينستاگرام ميليون ها كاربر دارد. اين پلتفرم به موقعيتي مناسب براي برندها تبديل شده است تا پيام هاي سريع و عكس هاي شان را به مخاطبين شان بدهند.

در اين جا پنج روش براي استفاده از اينستاگرام براي دستيابي به اهداف بازاريابي ذكر شده است.

از اينستاگرام استفاده كنيد تا مخاطبين بيشتري به دست آوريد

اينستاگرم هم در سيستم عامل اندرويد و هم در iOS موجود است، اما اكنون بازارياب ها اين موقعيت را دارند كه در دستگاه هاي ديگري نيز از اينستاگرام استفاده كنند. كاربران منتظر بودند كه اينستاگرام علاوه بر اپليكيشن به صورت وب سايت نيز ظاهر شود. عكس هاي اينستاگرام نمايش بهتري از شركت تان به مخاطب عرضه مي كند. از اين وسيله استفاده كنيد تا از طريق عكس داستان برند شركت تان را به مخاطبان عرضه كنيد.

آيا مي دانيد اينستاگرام بيش از ۳۰۰ ميليون كاربر فعال دارد؟

يافته ها نشان مي دهد كه نام هاي تجاري برتر در اينستاگرام ميزان مشاركت ۴٫۲۱ درصدي براي هر دنبال كننده را به همراه خواهد داشت. اين بدان معناست كه دنبال كنندگان اينستاگرام ۵۸ برابر فيسبوك و ۱۲۰ برابر توئيتر به فعاليت و تعامل خواهند پرداخت.

با توجه به موارد فوق مي‌توان به اهميت اين شبكه اجتماعي پي برد و با انجام روش‌هاي بازاريابي تخصصي به راحتي نتايج خوبي را كسب كرد.

با ايجاد هشتگ اختصاصي ومناسب وبا ترغيب افراد در اينستاگرام بازديد و فروش خود را افزايش دهيد. شما مي توانيد هشتگ هاي مرتبط را بيابيد و كاربراني را كه در پي محصولات وبرند شما هستند را دنبال كنيد. همچنين كساني كه دنبال كنندگان فراواني دارند و به طور منظم به تعامل در اينستاگرام مي پردازند هم گزينه هاي مناسبي به نظر مي آيند.

بدون مراجعه به شبكه‌هاي فيس‌بوك، توييتر، فليكر و… مي‌توانيد آن‌ها را با اينترنت ايران و از طريق اينستاگرام بروز رساني كنيد.

از محصولات و خدمات خود در هر تصوير به گونه اي استفاده كنيد كه مخاطبين را علاقمند كند. جذابيت طرح وتصوير شما نكته بسيار قابل توجه براي جذب دنبال كنندگان شماست.

آيا مي دانيد حتي بانك‌هاي خصوصي و دولتي در اينستاگرام فعال هستند؟
آيا مي دانيد شخصيت‌هاي معروف ايراني در اينستاگرام در حال برند سازي شخصي هستند؟
آيا مي دانيد صدها فروش آنلاين روزانه از طريق شبكه اينستاگرام در ايران انجام مي‌شود؟
آيا مي دانيد ميليون‌ها ايراني در شبكه اجتماعي فعال هستند و روزانه به اينستاگرام چند بار سر مي‌زنند؟
با توجه به موارد فوق مي‌توان به اهميت اين شبكه اجتماعي پي برد و با انجام روش‌هاي بازاريابي تخصصي كه توانسته نتايج خوبي را براي شركت‌ها و افراد زيادي به ارمغان آورده است به راحتي نتايج خوبي را كسب كرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: تبليغات و برندينگ در اينستاگرام، افزايش فالور در اينستاگرام، اينستاگرام، بازاريابي، برندينگ، برندينگ در اينستاگرام، تبليغات در اينستاگرام، خدمات سئو، فروش پيچ اينستاگرام، كمپين هاي تبليغاتي اينستاگرام،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۱:۳۵ | نویسنده : جاويد | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
<<         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
طراحی حرفه ای سایت  / ایمیل مارکتینگ شاپ / افزایش فالوور اینستاگرام / ساخت وبلاگ